İsrail'den Şok Haber!

İsrail'den Şok Haber!
Bir Filistinli Tel Aviv'deki Büyükelçilik binasında rehin alma girişiminde bulunurken vuruldu...

Türkiye'nin İsrail Büyükelçiliği'nde ateş etme ve rehin alma girişiminde bulunuldu.

Büyükelçiliğe gelen bir Filistinli, bir elçilik çalışanını rehin almaya çalışırken Büyükelçiliğin güvenlik görevlilerince vuruldu. 

İsrail'in Channel-2 televizyonu, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliğindeki olayda yaralanan kişinin, saldırgan Filistinli olduğunu ve hala büyükelçilik binasında bulunduğunu duyurdu.

Haberde, bu kişinin hafif yaralandığını belirtildi.

Olay yerinden yayın yapan İsrail Radyosu da sahilde bulunan büyükelçilik kançılaryasına sağlık ekiplerinin giriş yaptığını, ancak bir süre sonra kimseyi almadan çıktıklarını bildirdi. Radyo, büyükelçilik yetkililerinin İsrail ambulans görevlilerine veya polisine, binaya giriş izni vermediklerini ifade etti. Polis, büyükelçilik önündeki sahil yolunu kesti.

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü de olayla ilgili AP'ye yaptığı açıklamada, "olay bir rehin alma eylemi" dedi. İsrail medyası da iki kişinin kısa süreliğine rehin kaldığını duyurdu. İsrail Radyosu da saldırganın Türkiye'den sığınma talep ettiğini, "hem Filistin hem de İsrail polisi tarafından aranıyorum" dediğini duyurdu.

Reuters ajansı, İsrail medyasının bir iddiasını da aktardı. Bu iddiaya göre, İsrail polisinin keskin nişancıları, saldırganı büyükelçilik penceresinden belirleyerek üzerine ateş açtı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada saldırganın, bıçak, benzin bidonu ve oyuncak tabancayla elçiliğe girmeye çalıştığı belirtildi. Saldırganın muavin konsolosu rehin almaya çalışırken vurulduğu kaydedildi.

Saldırgan, elçilikte sorgulanıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com