İsrail’den Türk işçilere şok yasak!

İsrail’den Türk işçilere şok yasak!
İsrail İçişleri Bakanlığı’nın, İsrail’de bulunan Türk şirketi Yılmazlar Holding’in mühendis ve işçilerinin ülkeye girmesini durdurduğu bildirildi.

Yılmazlar Holding, “İsrail tarafı girişleri açmayarak Türk vatandaşları ve şirketin mağdur olmasına sebep oluyor” açıklamasında bulundu.
 
Yılmazlar Holding’den yapılan yazılı açıklamada, İsrail ile Türkiye ilişkilerinde yeni gelişmeler yaşandığına dikkat çekilirken, “İsrail İçişleri Bakanlığı 23 Nisan 2013 tarihinde aldığı kararla Türk vatandaşı olan ve İsrail’de bulunan en büyük Türk şirketi olan Yılmazlar Holding bünyesinde 10 yıldır istihdam edilen mühendis ve işçi girişlerini durdurdu” denildi.
 
Bunun üzerine Türk yetkililerin devreye girdiği belirtilen açıklamada, “Gerekli adımları acil olarak 25 Nisan 2013 tarihinde atılmış olmasına rağmen aradan geçen bir aylık süre boyunca İsrail tarafı hala girişleri açmayarak Türk vatandaşları ve şirketin mağdur olmasına sebep oluyor” ifadeleri kullanıldı.
 
Açıklamada konunun İsrail Başbakan’ı Netanyahu başta olmak üzere İsrailli yetkililere de iletildiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:
“Zararımız büyüyor. Yeni işçi girişi yapılamadığı için 2 önemli projemiz durduruldu. Bu projeler de cezalı duruma düştük. Bu konu Türkiye tarafından onaylanmasına rağmen İsrail tarafının hala konuyu uzatması anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum değildir. Girişler bir an önce açılmazsa zararlarımız giderek artacaktır. Biz bu konunun iyileşen ilişkiler dönemin de sorun haline gelmesini asla istemeyiz. Türkiye de Hükümet bu konu da gerekli hassasiyeti göstermiştir. Aynı hassasiyeti İsrail hükümetinin acil olarak hızla göstermesini bekliyoruz. Umarız ki sorun olmadan giriş yasağı bir an önce kaldırılır.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com