İsrail’e korku saldı

İsrail’e korku saldı
İsrail Tarım Bakanlığı ve Sivil Savunma Birimi, Mısır sınırından gelebilecek muhtemel çekirge istilasına karşı teyakkuza geçti

İsrail Radyosu’ndan bugün yapılan açıklamada, ”Çekirge sürülerinin 36  saat içinde Mısır’dan İsrail’e girmesi bekleniyor ve çekirgelerin tarım  arazilerine büyük zarar vereceğinden endişe duyuluyor” ifadelerine yer verildi.

Tarım Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise, İsrail topraklarına  girmeye başlayan çekirgelere karşı hazırlık yapıldığı belirtildi.

İsrail Kanal 10 televizyonu dün, Ramat Negev bölgesi ve Hasharon Yerleşim  Birimi Konseyinin çekirgelerle mücadele ve verecekleri zararın azaltılması için  bir birim oluşturulduğunu belirtmişti.

İsrail’de en son 9 yıl önce yaşanan çekirge istilası Mısır-İsrail  sınırındaki bölgede tarım arazilerine zarar vermişti.

Öte yandan Ürdün Hükümeti de çekirge sürülerinin ülkelerine girme  ihtimaline karşı atılacak adımlara ilişkin bir plan hazırladı. Ürdün Tarım  Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, çekirge sürüleri için saha çalışması yapmak  üzere keşif ekibi oluşturulduğu ve gerekli önlemlerin alındığı vurgulandı.(MUK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com