'İsrail'i yıkarız, yakarız!'

'İsrail'i yıkarız, yakarız!'
Genelkurmay başkanı ABDY'yi böyle tehdit etti.
Ortadoğu son zamanların en kritik günlerini yaşıyor. Ortadoğu'da güç dengeleri değişiyor. Uzun süredir Ortadoğu'da istediği gibi at koşturan, ABD artık eskisi tek başına Ortadoğu'da karar alamayacağa benziyor. 
 
Eski gücünü tekrar kazanmaya başlayan Rusya ABD'yi ortadoğu'da dengelmeye çalışırken İran ve Çin ile de iyi ilişkiler kurarak ABD'yi daha fazla kan dökmemesi için dizginlemeye çalışıyor. ABD'nin olası bir Suriye harekatı, bugün Suriye'de yaşamını kaybedenlereden çok daha fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açacak.
 
Ortadoğu'daki önemli denge ülkelerinden biri de İran. Son zamanda yaşananları yakından takip eden İran yaptığı her açıklamada ABD ve İsrail'a kafa tutuyor, adeta meydan okuyor. İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firuzbadi yine ABD ve İsrail'e kafa tutatarak  'Eğer Washington Suriye'ye saldırı kararı alırsa İsrail'i yakıp yıkarız' şeklinde bir açıklama yaptı.
 
ABD'nin olası bir Suriye harekatı Ortadoğu'da yarası sarılamaycak büyük savaşlara yol açabilir. Her savaş ABD ve İsrail'in işine gelir. Çünkü dünya ülkelerine silah ihracatı yapan, savaştan ve savaş ihtimalinden nemalanan ABD ve İsrail'dir. Ortadoğu'daki ülkelerin liderleri bugünlerde attıkları her adımı, söyledikleri her sözü hesap etmelidir. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com