"İsrail'in uygulaması insanlık dışı"

"İsrail'in uygulaması insanlık dışı"
Kütahya Belediye Meclisinin ikinci dönem altıncı olağan toplantısını, 1 Haziran Salı günü saat Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonunda Belediye Başkanı Mustafa İça Başkanlığında gerçekleştirdi.

Kütahya Belediye Meclisinin ikinci dönem altıncı olağan toplantısını, 1 Haziran Salı günü saat Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonunda Belediye Başkanı Mustafa İça Başkanlığında gerçekleştirdi.
İça, Meclis toplantısını açmadan önce İsrail'in yardım gemilerine saldırmasını kınayarak, İsrail'in uygulamasının insanlık dışı olduğunu vurguladı.
Koruma amaçlı imar planı içinde yapılması düşünülen değişiklikler, Kütahya Belediyesi tarafından yaptırılması düşünülen konutların konusunun müzakeresi, Belediye sınırlarının genişletilmesi, Belediye sınırları içerisinde bulunan yangına hassas bölgelerin tespiti, isimsiz sokaklara isim verilmesi, yer altı otoparkı- oto kuaförü ücret tarifesi, Şairler Parkı büfe yapılması ve imar planı değişikliği gibi konuların görüşülüp karara bağlandığı toplantı toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.
Meclis toplantısına, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Daire Müdürleri ve basın mensupları katıldı.
Belediye Başkanı Mustafa İça, İsrail'in, Filistin'e giden yardım konvoyuna yaptığı saldırıyı kınadığını bildirdi.
Artık zulümlerin son bulmasını isteyen Başkan İça, 'Türkiye'den, Gazze'ye giden yardım konvoyuna yapılan İsrail saldırısını yani devlet terörünü, hep birlikte gördük, yaşadık. Masumlara yapılan bu uygulamanın çok yanlış olduğunu ve hukuk devletinin hiçe sayıldığını düşünüyorum. Bunu gerek insan, gerekse yerel yönetici olarak kınıyorum. Allah; zalimin zulmünü verir derler. Gün geçtikçede İsraile karşı insanlığın tepkisinin artmış olması, İnşallah olumlu sonuçlar verecektir. Bu vesileyle hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve Gazze halkının acılarını paylaşıyorum. Ölenlere Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.Yaklaşık 1,5 Milyon Filistin'li kardeşimizin, Kütahya Belediyesi alanımızdan da küçük olan 360 km2'lik alana sıkıştığı Gazze'de, her zamandakinden zor günler yaşanıyor. Bu insanlık dışı zulümlerin son bulmasını, Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.
Gazze'de kardeşlerimize yapılan bu insanlık dışı saldırıların insani bir izahı yoktur. 1915 yılında 'Ermeni Soykırımı' diye adlandırılarak; geçmişte var olmayan soykırım iddiaları ile dünya kamuoyu yanıltılırken, bugün gözlerini kapayan, çığlıkları duymayan, ayrıca Filistin Gazze'de yaşanan soykırımı görmezden gelen iki yüzlü dünya ülkelerini ve özellikle İsrail'in bu tavrını şiddetle kınıyorum' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com