'İsrailli turistlere zorluk çıkarmadık'

'İsrailli turistlere zorluk çıkarmadık'
Cumhurbaşkanı Gül, Gazze ablukasını Lahey'e götürmeyi planladıkları söyledi. Gül, İstanbul Havaalanında İsrailli turistlere hiçbir zaman zorluk çıkartılmadığını da ifade etti.

Abdullah Gül, Al-Arabya'ya yaptığı açıklamalarda, Türkiye'nin Gazze ablukasına ilişkin olarak Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'na yönelmeyi planladığını söyledi.
Jerusalem Post gazetesince yansıtılan açıklamalarında Gül, Mavi Marmara baskınına ilişkin BM Raporunu “hatalı” olduğunu, Türkiye'nin, İsrail ablukasını meşru sayan raporu kabul etmediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin İstanbul Havaalanında hiçbir zaman İsrailli turistlere zorluk çıkarmadığını söyledi ve Türkiye ile İsrail arasındaki bağlarda kötüleşmenin bireylere yönelik olmadığını vurguladı.

HOMS'DAKİ ÖLÜMLERİ KINADI

Suriye krizine de değinen Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun geçen ay Şam'a yaptığı ziyaretin Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad için “son şans” olduğunu söyledi. Gül, Türkiye'nin Suriye'deki protestolar konusunda “gizli bir gündemi”nin olduğu iddialarını reddetti. Suriye'nin Homs kentinde kısa bir süre önce 20 aktivitin öldürülmesini kınayan Gül, Türkiye'nin, Arap Baharı devrimleri için “rol modeli” olduğunu da söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com