İsrailli vekilden suikast çağrısı!

İsrailli vekilden suikast çağrısı!
İsrail’de Kadima Partisi lideri Shaul Mofaz, 45 yıl sonra Gazze’ye ayak basan Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal'in ziyaretini ''suikast için kaçırılmayacak bir fırsat'' şeklinde değerlendirdi. Mofaz ''İsrail, yılanın başını kesmek için büyük bir şans
İsrail Meclisi'nde en çok sandalyeye sahip muhalif Kadima Partisi lideri Shaul Mofaz, 45 yıl sonra Filistin topraklarına dönen Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal'e suikast düzenlenmesini istedi.
 
Ziyareti “Suikast için kaçırılmayacak fırsat” olarak nitelendiren Mofaz ''İsrail, yılanın başını kesmek için büyük bir şans yakalamıştır. Meşal'e en yakın zamanda Gazze'yi terk etmesini öneririm'' ifadelerini kullandı.
 
Mofaz sözlerine şöyle devam etti:
 
''İsrail zayıflamaya devam ederse Meşal'i (Filistin Devlet Başkanı Mahmud) Abbas'ı birkaç yıl içinde Batı Şeria'da ziyaret ederken göreceksiniz. Biz buna izin vermemeliyiz, Meşal ölümü hak etmiş biridir.''
 
Kadima Partisi lideri Mofaz, İsrail'le Filistinli gruplar arasındaki ateşkese ilişkin, ''Bu turun galibi Hamas, kaybedeni ise İsrail'dir'' demişti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com