İsrailli yetkililer Suriye'deki şiddeti kınadı -Perez'den müdahale çağrısı

İsrailli yetkililer Suriye'deki şiddeti kınadı     -Perez'den müdahale çağrısı
İsrailli yetkililer Suriye'deki şiddeti kınadı -Perez'den müdahale çağrısı

KUDÜS (A.A) - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Başbakan Yardımcısı Şaul Mofaz, Suriye'de devam eden şiddeti zulüm olarak nitelendirdi.
     Netanyahu, İsrail karşıtı müttefikleri Suriye'deki Beşşar Esed yönetimine destek olmakla suçlayarak, Suriye'deki katliamı Suriye hükümetinin tek başına yapmadığını, bunda İran ve Hizbullah'ın yardımı olduğunu söyledi.
     Binyamin Netanyahu, haftalık kabine toplantısının başında yaptığı konuşmada, "Dünya şer eksenini tanımalı: İran, Suriye ve Hizbullah" dedi.
     Başbakan Yardımcısı Mofaz da Hizbullah ve İran'ın çatışmaları Suriye sınırının ötesine taşıyabileceği uyarısında bulunarak, Suriye'de insanlığa karşı suç işlendiğini, soykırım yapıldığını belirtti.
     Mofaz Ordu Radyosu'na verdiği demeçte, dünya güçlerini, Suriye yönetimine gerekli cevabı vermekte "gevşek" davranmakla suçladı, ancak Suriye'yi silahlandırdığını söylediği Rusya'yı bu ülkelerin dışında bıraktı.
     İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez de uluslararası toplumun Suriye ile ilgili olarak gerekeni yapmadığını ifade ederek, müdahale çağrısında bulundu.
    
     Muhabir: Bedriye Ateş Şimşek / AP
     Yayıncı: Ömür Üzelce (KUDÜS)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com