İşsiz insanlar suça daha çok meyilli

İşsiz insanlar suça daha çok meyilli
Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, işsiz insanların suça daha çok meyilli olduğunu belirterek, "İnsanlarımızın toplumsal hayata daha çabuk adaptasyon sağlamasında sizin gibi derneklere büyük işler düşüyor" dedi.

Ağrılılar Derneği’nin olağanüstü kongresinde görevi Ensar Seyhan’dan devralan Erhan Öztürk, Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya’yı makamında ziyaret etti. Öztürk, Bursa’nın huzuru için ellerinden geleni yapan polis camiasına teşekkür etti.

Fomara’daki Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen görüşmede Başkan Erhan Öztürk, seçimden sonra birçok kurumun kendilerine yaptığı, 'hayırlı olsun' ziyaretlerinin ardından iadeyi ziyaretlere başladıklarını ve ilk ziyareti de Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya’ya gerçekleştirdiklerini söyledi. Ağrılılar olarak Bursa’da ciddi bir katma değer ürettiklerinin altını çizen Öztürk, Bursa’da yaşayan Ağrılılar’ın büyük bir kısmının ticaretle uğraştığını belirtti. Şehirde ödenen verginin yüzde 20’lik bölümünün Ağrılı müteşebbislerden geldiğini ifade eden Öztürk, "Ağrılılar’ın suç ortalaması çok düşüktür. Bu oranı sıfır noktasına çekmek adına görev süremizde eğitime büyük önem vereceğiz" dedi.

Ağrılılar Derneği’nin yeni seçilen Başkanı Erhan Öztürk’e başarı dileklerinde bulunan Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kahya konuşmasında, işsiz insanların suça daha çok meyilli olduğunun altını çizerek, "Toplumsal huzurun sağlanmasında dernek olarak gösterdiğiniz çabayı takdirle karşılıyorum. Yaptığınız görev kutsal bir görevdir. Almanya’ya işçi olarak giden ailelerin bir arada ve dışa kapalı bir yaşam sürme tercihlerinden dolayı bazı sıkıntılar çekiyoruz. Bu ailelerin çocuklarında ise eğitimleri noktasında ciddi problemler yaşıyoruz. Doğu’dan Batı’ya gelen insanların da aynı olmasa da benzer sorunlarla karşılaşıyoruz. insanlarımızın toplumsal hayata daha çabuk adaptasyon sağlamasında sizin gibi derneklere büyük işler düşüyor" diye konuştu.

Ziyaret, Bursa Ağrılılar Derneği Başkanı Erhan Öztürk’ün Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya’ya çiçek takdimi ve birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com