İşsiz sayısı ikiye katlandı

İşsiz sayısı ikiye katlandı
Afyonkarahisar'da geçen yılın ilk 9 ayında 7 bin 29 olan işsiz sayısı, 2009'un aynı döneminde 2 kattan daha fazla arttı.

Afyonkarahisar'da geçen yılın ilk 9 ayında 7 bin 29 olan işsiz sayısı, 2009'un aynı döneminde 2 kattan daha fazla arttı.

Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü'nün verilerine göre, şu anda ilde 15 bin 84 işsiz yer alırken, İŞKUR İl Müdürlüğü'nün aradığı işçi sayısı ise 28 olduğu öğrenildi.
Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürü Kadir Hamikli, Afyonkarahisar'da şu andaki kayıtlara göre 15 bin 84 kişinin işsiz olduğunu, işsiz sayısının geçen yılki rakamı 2 kattan daha fazla katladığını vurgulayan Müdür Hamikli, alınacak işçi sayının ise sadece 28 kişi olduğunu söyledi. İŞKUR'a kaydını yaptırarak iş bekleyen 15 bin 84 kişiden 7 bin 600'ünün İlköğretim okulu mezunu olduğunu hatırlatan Hamikli, 15 bin 84 kişinin 7 bin 176'sının erkek, bin 28'inin de bayan olduğunu söyledi. Bunların içinden 996 erkek ve
446 bayanın da ön lisans mezunu olduğunu kaydeden Hamikli, 469 erkek ve 248 bayanın da yüksek lisans mezunu olduğunu dile getirdi. İşsiz sayısının artmasının birçok sebebi olduğunu dile getiren Müdür Kadir Hamikli, iş sahibi olmayan kişilerin İŞKUR Müdürlüğü'ne inandığını ve 'buradan gelecek bir teklif ile iş sahibi olabilirim' diye kayıt yaptırdıklarını vurguladı. Kayıt yaptıranların bir kısmının da iş beğenmediğine değinen Müdür Hamikli, 'Afyonkarahisar'ın ekonomisi tarıma dayalı olduğu için insanlar 'Ağır iş olacaksa, çalışmasam da olur' diyebiliyor. Yazın kazandığını kışın yiyor. İnsanlar hizmet sektöründe çalışmak istiyor, ağır işlerde çalışmak istemiyor. Bilhassa mermer fabrikalarına işçi bulmada zorluk çekiyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com