“İşsizliğin yüzde 9.1'e düşürülmesi büyük başarı”

“İşsizliğin yüzde 9.1'e düşürülmesi büyük başarı”
Eskişehir Anadolu Çağrı Merkezi açılışına katılan Devlet Eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, dünyada ki krizin Türkiye'yi de etkileceğini söyledi.

Eskişehir Anadolu Çağrı Merkezi açılışına katılan Devlet Eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, dünyada ki krizin Türkiye'yi de etkileceğini söyledi.

Açılış törenine Devlet eski Bakanı ve AK PartiTrabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak, Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, ünlü sinema oyuncusu Cüneyt Arkın ve davetliler katıldı. Açılışta konuşan Devlet eski Bakanı Özak, hayırlı bir hizmet için Eskişehir'e geldiklerini belirterek, 'Kadın ve genç istihdamın da sorunlar yaşanıyor, ülkemizde de öyle. Avrupa birliği ülkelerinde problemler hat safhada. Bu hepimizi etkiliyor, etkileyecekte. Biz şunu istiyoruz, Herkes iyi olsun, biz de iyi olalım. Çünkü biz onlarla ihracat yapıyoruz, onlarla alışveriş yapıyoruz ama, dünya da bir kriz var. Dünyadaki bu kriz bizi de etkileyecek. Bunun için gerekli tedbirler alınıyor. Bankacılık sistemi düzeltiliyor. Ekonomi de bir takım tedbirler alınıyor. Ayrıca, Türkiye çok önemli genç nüfusa sahip. Her yıl 600 bin tane genç bana iş verin derken, Türkiye'nin işsizliğini yüzde 9.1'e düşürmesi gerçekten çok büyük bir başarı. Bu milletimizin, özel sektörümüzün başarısı. Call Center'ları çok önemsememiz gerekiyor. Şu andaki 50 bin kişilik istihdam, 2018 yılında 100 bin'e ulaşacaktır” dedi.
Anadolu Çağrı Merkezi Genel Müdürü Mehmet Zeytinoğlu'da Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Zeytinoğlu, Anadolu Çağrı Merkezi olarak 1,5 yıl önce İstanbul Kavacık'ta başladığımız istihdam yarışın da şu an da 350 çalışanı aşmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, 'Hedeflerinin 2012 de bin kişiyi Anadolu Çağrı Merkezi bünyesinde istihdam etmek istiyoruz. Türkiye Çağrı Merkezi sektörü 2011 yılı itibariyle 55 bin gence istihdam sağlıyor ve yılda ortalama yüzde 25 gibi bir oranda büyüyor. Çağrı merkezlerinde yatırım süreleri diğer sektör yatırımlarına göre çok daha kısa olduğu için istihdama ve ekonomiye yaptığı katkıyı çok daha kısa bir sürede görmek mümkün oluyor' diye konuştu.
Çağrı Merkezi'ni neden Eskişehir'de açtıkları ile ilgili olarakta Zeytinoğlu, 'Öncelikle benim memleketim Eskişehir ve de daha önemlisi Türkiye de hayalini kurduğumuz sosyal barışı Eskişehir'de ellerinizle tutabilir, gözlerinizle görebilirsiniz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com