"İşsizlik Açılımı İstiyoruz"

"İşsizlik Açılımı İstiyoruz"
DSP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Osman Çelik yaptığı açıklamada İngiltere'de yayınlanan The Wall Street Jounral gazetesinde Türkiye için görüşlerin belirtildiği köşe yazısında Türkiye'de laik ve demokratik Cumhuriyet'ten İran İslam Cumhuriyettine doğru

DSP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Osman Çelik yaptığı açıklamada İngiltere'de yayınlanan The Wall Street Jounral gazetesinde Türkiye için görüşlerin belirtildiği köşe yazısında Türkiye'de laik ve demokratik Cumhuriyet'ten İran İslam Cumhuriyettine doğru kayma olacağı tezinin savunulduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti rejiminin tehlikede olduğunu savundu. Çelik ayrıca, demokratik açılım yerine işsizlik açılımının yapılmasıyla Türkiye'de sorunların kendiliğinden çözüleceğinide ifade etti.
DSP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Osman Çelik yaptığı açıklamada İngiltere'de yayınlanan The Wall Street Jounral gazetesinde Türkiye için görüşlerin belirtildiği köşe yazısında Türkiye'de laik ve demokratik Cumhuriyet'ten İran İslam Cumhuriyettine doğru kayma olacağı tezinin savunulduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti rejiminin tehlikede olduğunu savundu.
Bu görüşlerin bir gazete tarafında dile getirilmesinin Türkiye Cumhuriyeti'nin şanına yakışmadığını ifade eden Çelik, bu tür haberlerin çıkmasının sorunlusunun mevcut hükümet olduğunu iddia etti. Hükümetin iç politikada başarılı olmadığını savunan Çelik, türlü bahanalerle birçok saygın devlet adamının göz altına alınıp cezaevlerine gönderildiğini ifade etti.
Konuşmasına çok çarpıcı açıklamalarla devam eden Çelik şu konulara dikkat çektti:'Anayasa değişikliği gerekçesiyle yüksek yargı ele geçirilmeye çalışılıyor. Siyasetimizde üslup ve seviye neredeyse yok olma durumuna gelmiştir. Yapılan ucuz politikalarla Türk siyaseti giderek zayıflama noktasına gelmiştir. Bizim asıl sorunumuz işsizlik eğer hükümet işsizlik problemini çözerse Türkiye'de bir sorun kalmayacaktır'.
Görünürde Türkiye'de 5 milyon işsizin olduğunu belirten Çelik, bu rakamın gerçekleri yansıtmadığını dile getirerek, işsizler ordusuna her gün yeni işsizlerin eklendiğini hatırlatarak Hükümeti sorun üretmeye değil sorunları çözmeye davet etti.
Türkiye'nin içte ve dışta bitme noktasına geldiğini iddia eden Çelik şu konulara dikkat çektti: 'Hükümet sat kurtul politikası uygulamaya devam ediyor. Neyi nereye kadar satacaksın. Devletin görevi satmak değil üretmektir. Vatandaşını giydirmektir. Ancak bu hükümet tam tersini yapıyor. Vatandaşını aç bırakmak için elinden gelen bütün çabaları gösteriyor. Vatandaşlarımız ticaret yapmaya korkar duruma geldi. Devlet her şeyi satıyor.'
Terör olaylarının da gittikçe artmaya başladığını hatrlatan Çelik, demokratik açılım yerine işsizlik açılımının yapılması gerektiğini belirterek, vatandaşın isizlik açılımı beklediğini özellikle vurguladı. Ülkede acil çözüm bekleyen sorunların olduğunu dile getiren Çelik, bu sorunların bu hükümet tarafından da çözülemeyeceğini iddia etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com