İşsizlik Çığ Gibi Büyüyor!

İşsizlik  Çığ Gibi Büyüyor!
Palangalı, Türkiye'de dört gençten birinin işsiz olduğunu söyledi...

Kütahya Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Atilla Palangalı yaptığı açıklamada, Türkiye'de siyasetin giderek dejenere olduğunu, mevcut hükümetin toplumun ihtiyaçlarını karşılayamadığını savunarak, Demokrat Parti'nin toplumun ihtiyaçlarına göre kendini hazırladığını ifade etti. Palangalı, ayrıca Türkiye'de dört gençten birinin işsiz olduğunu kaydetti.
Atilla Palangalı, Demokrat Parti'nin Türkiye'nin en köklü ve teşkilatları en güçlü partisi olduğunu savunarak, Türkiye'nin sorunlarını bildikleri için çözümleri içinde gereken hazırlıklara başladıklarını söyledi.
Son dönemlerde Türkiye'de siyasetin toplumun ihtiyaçlarına kulaklarını kapattığını dile getiren Palangalı konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Türkiye'de siyasi istikrarsızlık hergün kendini hissettiriyor, Devlet Bakanı Ali Babacan her dört gençten biri işsiz diyor acı bir gerçeğin altını çiziyor, Başbakan terör işsizliğe çözüm bulmakla çözülür diyor ama çözüm bulamıyorlar. İktidarda olduklarını unutarak, kendi kendilerine muhalefet yapıyorlar, ağlıyolar. Türkiye'de yoksulluğu çözeceğiz diye iktidara gelen AKP yoksulları unutmuş durumda. İç politikada, dış politikada yetersiz kaldılar. Şimdi de ülkeyi gereksiz bir referanduma götürerek, gündem, değiştirmek, 2011 seçimleri için yeniden mağduruiyet edebiyatına soyunuyorlar. Demokrat Parti, Türkiye'nin ihtiyacının tam demokratik, yeni bir anayasa olduğunu söyleyegelmiş, bu konudaki düşüncelerini ortaya koymuştur. Türkiye'nin referandumdan önce 8 yıldır AKP iktidarının aciz kaldığı çözemediği başta işsizlik ve terör olmak üzere çözülecek çok meselesi var. Türkiye'nin gerçek gündemine dönmesi, ülkedeki işsizliğin çözülmesi, özellikle Demokrat Parti misyonunun iktidar olduğu dönemlerde sıfıra inen ve son günlerde tırmanan terörün yeninden sıfıra indririlmesi, bunun için dirayetli bir irade göserilmesi gerekir. AKP bu dirayet yoktur.' şeklinde çarpıcı açıklamlarda bulundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com