İşta Baykal ile Kılıçdaroğlu görüşmesinin detayları!

İşta Baykal ile Kılıçdaroğlu görüşmesinin detayları!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a yaptığı ziyaretin detayları ortaya çıktı.

Dersim krizi nedeniyle milletvekili grubunda, İstanbul'da ilçe başkanlarının görevden alınmasının ardından Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) ciddi sıkıntıların yaşandığı CHP'de sular durulmuyor.

2 AY İÇİNDE REVİZYON OLABİLİR
Kulislerde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'en geç iki ay içinde MYK'da revizyon yapacağı' iddiaları konuşuluyor. Revizyon tartışması arasında kulislerin en dikkat çeken maddelerinden birisi de halef-selef zirvesi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal'ı bir süre önce evinde ziyaret ederek sürpriz yapmıştı. MYK'da revizyon iddialarının konuşulduğu bu süreçte halef-selef arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıktı.

"ÇOK ÇALIŞMAK LAZIM"
Kılıçdaroğlu, görüşmede Baykal'a "yerel seçimlerin çok önemli olduğunu ancak parti organlarının beklenen performansı henüz gösteremediğini" aktardı. Zirvede, "bazı milletvekillerinin yerel seçimlerde adaylık taleplerinin" de gündeme geldiği belirtildi.

"GRUBU BİLGİLENDİRMEK LAZIM"
Baykal ise,Kılıçdaroğlu'na özellikle milletvekillerine yönelik kapalı grup toplantıları ile bilgi verilmesinin yararlı olacağını kaydetti. CHP'nin eski lideri, özellikle yeni anayasa çalışmaları konusunda grup bilgilendirmesinin önemine işaret etti.


33 İSMİ MYK'DAN GÖNDERDİKulislerde MYK'da revizyon iddiaları konuşulurken, Kılıçdaroğlu, genel başkanlık koltuğuna oturduğundan bu yana 3 ana revizyon, 1 'önemli' kısmi değişiklik gerçekleştirdi. 22 Mayıs 2010'da genel başkanlık koltuğuna otur duğu kurultay sonrası oluşan ilk MYK'da "önemli" değişiklik, MYK üyesi Berhan Şimşek'in İstanbul İl Başkanlığı için istifası ile yaşandı.

Tekin, Sav'ın muhalefetine rağmen düz MYK üyesi olarak yönetime girdi. Böylece Tekin'li MYK oluştu. Bu, kısmi değişikliğin ardından MYK'da ilk ana revizyon Önder Sav, Gaye Erbatur, Haluk Koç, Hakkı Süha Okay, Gülsün Bilgehan, Tekin Bingöl, A. Rezzak Erten, Gökhan Günaydın, Mevlüt Coşkuner, Turgut Dibek, Mahmut Duyan, Hüseyin Karakoç, Ali Koçal, Şahin Mengü ve Abdullah Özer'in gitmesi ile yaşandı. İkinci ana revizyonda Mesut Değer, İsa Gök, Oğuz Oyan, Didem Engin, Mehmet Zeki Gündüz, Mehmet Ali Özpolat ve Melda Onur gitti. Üçüncü ana revizyon ise, seçim sonrası Ağustos'ta gerçekleşti. Hurşit Güneş, Süheyl Batum, Umut Oran, Gülsün Bilgehan, Osman Korutürk, Volkan Canalioğlu, İzzet Çetin, Engin Altay, Alaattin Yüksel ve Sena Kaleli gitti. Buna göre, Kılıçdaroğlu, genel başkan olduğundan bu yana toplam 33 ismi MYK'dan gönderdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com