İstanbul Adliyesi Beşiktaş'tan taşınıyor

İstanbul Adliyesi Beşiktaş'tan taşınıyor
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Beşiktaş'taki Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemelerinin ve savcılık makamının 12,13,14, Mayıs tarihlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na taşınacağını açıkladı.

Taşınmanın 3 gün süreceğini ifade eden Çolakkadı "Zaten bu mahkemelerin 5 tanesi İstanbul Adalet Saray bünyesindedir. Geriye kalan dört mahkeme ve savcılık makamının da taşınma işlemi gerçekleştirilecektir. Bunun için gerekli yerlere yazılı talimatı Cuma günü verdim. Ağır Ceza Mahkemelerinin olduğu bloktaki üst üste 3 katı onlara ayırdık. Yerleri hazır, kalemleri hazır. Gelip yerleşecekler. Eksikleri varsa da 15 günde tamamlanacak. Güvenlik konusunda ise bu mahkemelerin bulunduğu katlara sadece tek asansörün çıkmasına izin verilecek. Fazla merdivenleri kapatıyoruz. Sadece kontrollü bir merdivenden girilecek. Bu koridorlara giriş belli bir yerden olacak ve orada güvenlik görevlileri olacak. Gerekli tedbirler alınmış vaziyette" diye konuştu.

Beşiktaş Adliyesi'nin bulunduğu bina daha önce Et Balık Kurumu tarafından kullanıldı. Binaya 90'lı yıllarda Devlet Güvenlik

Mahkemeleri yerleştirildi. DGM'lerin 2004 yılında kaldırılmasıyla birlikte Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği statüsüne getirilen adliye binasında Susurluk, İBDA-C, Ergenekon ve Balyoz gibi Türkiye'nin gündemine oturan onlarca soruşturma ve yargılama yapıldı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com