İstanbul akvaryum'da ilk doğum!

İstanbul akvaryum'da ilk doğum!
Dünyanın en büyük tematik akvaryumun'da, ilk balık doğumu gerçekleşti...

Tek batında 11 yavruyu dünyaya getiren kemane balığının yavrularına, UEFA tarafından seçilen 2011 yılının en iyi futbolcularının isimleri verildi.

Akvaryumun Genel Koordinatörü Dilek Çapanoğlu, gerçekleşen doğumun akvaryumdaki ilk doğum olduğunu belirterek, ''Büyük bir sevinç içerisindeyiz. Hem ilk doğum olmasından kaynaklı, hem de literatürdeki sayılarda bu balığın tek seferde 4 ile 8 arasında doğum yaptığı bilgisi bulunuyor. Ancak şu anda bir ilk gerçekleşti ve 11 küçük kemane balığımız var'' dedi.

Doğan yavru balıkların 3 haftalık uyum, adaptasyon ve rehabilitasyon süreçlerinin tamamlandığını ifade eden Çapanoğlu, ''Bugün onları akvaryumumuzdaki Çanakkale bölümüne transfer edeceğiz. Biraz büyüdükten sonra da bazılarını yurt dışındaki akvaryumlara transfer etmek istiyoruz. Kemaneler, kıkırdaklı balık grubuna ait canlılar. Köpek balığı ve vatoz ailesine ait bu balıklar, 2 metreye kadar ulaşabiliyor. Ancak köpek balıkları kadar saldırgan değiller'' diye konuştu.

Çapanoğlu, yavrulara UEFA tarafından belirlenen Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres İniesta gibi 2011 yılının en iyi ilk 11'i kadrosundaki isimleri verdiklerini kaydetti.

Yavru balıklar, daha sonra 3 haftadır tutuldukları karantina bölümünden alınarak, gelişimlerini sürdürecekleri Çanakkale isimli bölüme yerleştirildi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com