İstanbul Boğazı'nın silüetini bozacak kıyak

İstanbul Boğazı'nın silüetini bozacak kıyak
500 milyon dolarlık araziyi TMSF'den 30 milyona kapatan torunlar, bu kez de tarihi binayı 12 milyona aldı, İBB Meclisi'nin onayıyla rantı kaptı.

İş dünyasına 1983'te bakkal dükkanıyla adım atan Torunlar A.Ş.'nin tuttuğu altın oldu. AKP'ye yakın şirket, inşaata da el attı.

Şişli'de Uzanlar'a ait 500 milyon dolarlık 15 bin metrekarelik arsayı, TMSF'den 30 milyona alan Torunlar, şimdi de gözünü Tophane'ye dikti. Torunlar bin 500 metrekarelik arsayı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğünün "imar değişikliğine uygun değil" raporuna rağmen satın aldı.

Yurt Gazetesinin haberine göre; Torunlar A.Ş'nin patronu Aziz Torun her yıl Forbes dergisinin en zenginler listesine giriyor...

Torunlar daha sonra Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerini kapısını çaldı. Üyeler, "imar yasasına aykırı" raporuna rağmen Torunlar'ın arsaya otel dikebilmesi için oy çokluğuyla karar aldı. Torunlar, imar değişikliğinden sonra değeri ona katlanan arsa içinmimarlarını görevlendirdi. İstanbul Boğazı'nın silüetini bozacak "Kemankeş Oteli" için proje çizilmeye başlandı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com