"İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör" Forum Dizisi

İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör Forum Dizisi
BC Partners Yönetici Ortağı Stathopoulos:

NEW YORK (AA) - BC Partners Yönetici Ortağı Nikos Stathopoulos, Türkiye'nin büyüme ve istikrarına hep güvendiklerini belirterek, "Türkiye vergi ve kanunlar açısından her zaman istikrarlı oldu. Hiç sürprizle karşılaşmadık" dedi.

ABD'nin New York şehrinde düzenlenen "İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör" isimli forum dizisinin ikinci etkinliğinde konuşan Stathopoulos, yabancı yatırımcılar olarak gidecekleri ülkelerde bazı koşulları aradıklarını söyledi.

Türkiye'nin demografik yapısı, enflasyon ve faizlerin düşmesi, büyüme konularındaki performansına ve istikrarına bakarak 2008 yılında Migros'a yatırım yaptıklarını dile getiren Stathopoulos, "Türkiye makro ve mikro açıdan bulunulması çok cazip bir ülke" dedi. 

Migros'a yaptıkları yatırımdan memnun olduklarını ve bu dönemde market sayısını ve çalışan sayısını büyük ölçüde artırdıklarını ifade eden Stathopoulos, Türkiye'nin genç nüfusu ve tüketim alışkanlıklarının gelenekselden moderne ilerlemesinin önemine dikkati çekti.

Yabancı yatırımcının ülkeye çekilebilmesi için büyüme, milli hasılanın artması, siyasetin ve kurun istikrarlı olmasının önemli olduğunu vurgulayan Stathopoulos, "İnsanlar rahat olduklarında, şeffaflık, iyi yönetim ve yüksek standartlar olduğunda yabancı hisselere yönelirler. 6 senedir bizim gördüğümüz bu" dedi.

 

- "Türkiye istikrarlı"

 

Stathopoulos, Borsa İstanbul'da büyüme potansiyeli gördüklerini, bunun için uzun vadeli ve sabırlı yatırımcıların çekilmesi gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Türkiye vergi ve kanunlar açısından her zaman istikrarlı oldu. Hiç sürprizle karşılaşmadık. Öyle bir ülkede yatırım yapmak isterim ki, sabahleyin kalktığımda muazzam değişiklikler görmeyeyim. Mesela vergi konusunda yahut düzenlemeler konusunda. Eğer bir problem olursa Türkiye'de mahkemeye gidince benim sorunumu objektif olarak dinleyeceklerinden eminim. Dolayısıyla istikrar, büyüme, kanunlar gibi konuları göz önüne aldığınızda çok daha fazla insan Borsa İstanbul'a yatırım yapmak isteyecektir." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com