İstanbul-Bursa arası 18 dakika

İstanbul-Bursa arası 18 dakika
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, Bursa (Gemlik) ile İstanbul (Haliç) arasındaki ulaşımı 18 dakikaya indirecek deniz uçağı seferleri, 1 Nisan'da başlayacak.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Haliç'ten Türkiye'nin 4 noktasına deniz uçağı ile hizmet vermeye başlayan SEABİRD Havayolları Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kürşat Arusan ile şirket pilotlarının Gemlik'te yaptıkları incelemenin ardından olumlu görüş bildirmeleri üzerine başlatılan çalışmalar tamamlandı.

Bu çerçevede, Gemlik-İstanbul deniz uçağı seferlerinde Gemlik'te yer hizmetlerinin verileceği limandaki binalar modernize edilirken, deniz uçağının yanaşması için de özel iskele yapıldı. Son prosedürlerin tamamlanmasının ardından seferlerin 1 Nisan'da başlatılmasına karar verildi.

Seferler, haftanın her günü karşılıklı iki tur olarak planlandı. Buna göre, Haliç'te Kadir Has Üniversitesi Caddesi'ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri'nin yanındaki iskeleden ilk uçuş, 1 Nisan'da saat 08.30 ve aynı gün ikinci tur ise saat 18.00'de yapılacak. Gemlik Limanı'ndan uçuşlar da sabah saat 09.15, akşam ise saat 18.45 olarak belirlendi. Sadece 1 Nisan'da ilk gün olması nedeniyle Gemlik'ten ilk uçuş saat 11.00'de gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, deniz uçağı seferleriyle Bursa'nın ulaşım yelpazesini iyice genişlettiklerini belirterek, ''İstanbul, 14 milyona ulaşan nüfusu ile Bursa için önemli bir fırsat. Bursa'yı İstanbulluların gelip, dinlenebileceği, nefes alabileceği bir kent olarak planlıyoruz. Bunun için de öncelikle ulaşımın kolay olması gerekiyor. Mudanya'dan başlattığımız BUDO seferleri bu açıdan önemli bir eksiği giderdi. Deniz uçağı seferlerimiz ile iki kent arasındaki mesafeyi iyice kısalttık. Şimdiden Gemlik'e ve Bursa'mıza hayırlı olsun'' diye konuştu. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com