İstanbul Emniyeti'nde büyük skandal!

İstanbul Emniyeti'nde büyük skandal!
AKP Hükümeti yolsuzluk operasyonlarını yaptırmıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bu sabah başlattığı yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda Emniyet harekete geçmedi.
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nda çok büyük kıyımlar yapan AKP Hükümeti bir çok polisin, emniyet şube müdürlerinin, il emniyet müdürlerinin yerlerini değiştirerek operasyonları baltalamaya çalışmıştı. İçişleri Bakanı Bekier Bozdağ'ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde polisleri tehdit ettiği iddia edilmişti. Bunun üzerine Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunu yürüten daha sonra bu görevden alınan Savcı Zekeriya Öz İstanbul Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etmişti. Yargı ve Emniyetteki tasfiyeler kamu vicdanında derin yaralar bırakırken adalete olan güveni zedelemişti.
 
Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 2. dalgası da bu şartlar altında yapılamamış, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ifade vermeye gitmemiş, ortalıktan kaybolmuştu. Bugün de benzer bir skandal olayın yaşandığı iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İstanbul merkezli yeni bir bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı. Ancak savcılığın bu sabah verdiği talimata rağmen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü'nün harekete geçmediği soruşturmayı engellediği iddia ediliyor. Emniyet' in yukarıdan gelen talimatla savcılığın talimatını askıya aldığı iddialar arasında. Operasyonun Beyoğlu belediyesi imar yolsuzlukları ile ilgili olduğu iddia ediliyor. 

Bugün yapılacak olan yolsuzluk ve rüşvet operasyonun İstanbul İtfaiyesine yönelik olduğu iddia ediliyor. Soruşturmanın İtfaiye bünyesindeki ihalelerde yapıldığı öne sürülen yolsuzluklukları kapsadığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında itfaiyenini ihalelerinde adı geçen İstanbul Büyükşehir ve Beyoğlu ilçe belediyesinin bazı çalışanlarınında soruşturmada ifadesine başvurulacağı iddia edildi.
 
Soruşturmayı memur suçlarına bakan savcı İbrahim Baytekin’in yürüttüğü öğrenildi. Soruşturmanın itfaiye teşkilatı ağırlıklı olduğu, ihalede yolsuzluk suçlamasıyla Istanbul İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan’ın da şüpheliler arasında yer aldığı ileri sürüldü. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com