İstanbul Kadın Gibi; Ne Onunla Ne Onsuz!

İstanbul Kadın Gibi; Ne Onunla Ne Onsuz!
Kaybedenler Kulübü' isimli filmi ve 'Ezel' dizisindeki rolüyle adından söz ettiren Yiğit Özşener konuştu.

İzmir doğumlusunuz. Peki İstanbul'a ne zaman ve nasıl geldiniz?

1991 yılında üniversite için geldim. Yıldız Üniversitesi Elektronik'te okudum. Daha önce turistik gezi mahiyetinde gelmişliğim var. Ama asıl temas, 1991'de oldu diyebilirim.

İstanbul'a dair ilk aklınızda kalan ne olmuştu?
İlk geldiğimde birinci köprüden ikinci köprüye kadar yürüdüm. Taksim'den aşağı Dolmabahçe'ye, oradan kaptırdım birinci köprüye sonra ikinci köprüye, saatlerce yürüdüm. Neyin ne olduğunu çözdüm, bir yürüyüşte.

YETER DEDİĞİM OLUYOR

İstanbul'a karşı nasıl bir hissiyat içindesiniz?
Güzel bir şehir. Ama bir yandan şöyle bir hissim de var; şu Boğaz olmasa kocaman bir köy gibi... İnsanı çelişkide bırakan bir şehir İstanbul. Çok sık gitmek, kaçmak istiyorum İstanbul'dan. Özlüyorum da bazen. İstanbul gerçekten arada sırada uzaklaşılması gereken bir şehir. Dip dibe yaşanacak bir şehir değil! Arada İstanbul'dan kesinlikle uzak kalınmalı. Arada “Aman gideyim, çok sıkıldım. Yeter!” diyorum.

İstanbul'da nefes aldığınız yer neresi?

Arada fırsat buldukça Adalar'a kaçıyorum. Burgaz Ada hoşuma gidiyor. Günübirlik bile gitsem keyif alıyorum. Adalar hayat kurtarıyor. İstanbul insanın üstüne üstüne geldiğinde, İstanbul'a hem bu kadar yakın hem de onu unutturan başka bir yer yok! Bence Adalar hayat kurtarıyor.

İstanbul sizin için ne ifade ediyor?

Ne onunla ne onsuz. Problemli bir ilişki...

Bir kadınmış gibi bahsediyorsunuz İstanbul'dan...
Tabii kadın. Bir de içinde çok sır barındıran bir şehir İstanbul. Bunun için sokaklarına dalmak gerekiyor. Ama siz ne kadarına niyetliyseniz, sırlarını o kadar veriyor bu şehir size. Ama siz; "Ben üçgenimin dışına çıkmam!" diyorsanız, sır falan vermiyor. İstanbul'un sırlarını paylaşmak için sokağa çıkmalısınız. Siz isterseniz, o saklamaz.

KALABALIĞI SIKIYOR

İstanbul'un avantajı ne?

Burası Türkiye'nin kültür merkezi... Birçok aktivite burada. Ayrıca iş bakımından da avantajlı burada olmak...

Dezavantajı var mı?

Kalabalığı galiba ya... Kalabalığı bana zor geliyor. İstanbul'da bazen yalnız kalmak zor oluyor. Onun için insan gerçekten arada İstanbul'un dışına gitmek istiyor.

İstanbul'un en yaşanılmayacak yeri?

Kesinlikle yaşanmayacak bir yeri yok!

En iyi yaşanılacak yeri?

Sultanahmet.

Neden?

Sultanahmet bana değişik geliyor. Ben seviyorum Sultanahmet'i ama her yer ya bar ya otel ya da kafe... Yine de Ayasofya'yı görebileceğim bir yerde yaşamayı tercih ederim.

İstanbul'da kendinizle baş başa kalmak istediğinizde ne yaparsınız?

Çok fazla yürürüm. Karaköy'e Eminönü'ne çok giderim oralarda kaybolmayı severim. Kahvemi, zeytinimi oradan alırım.

KADIKÖY'ÜN ENERJİSİ BAŞKA

'Kaybedenler Kulübü', Kadıköy'de geçiyor. Kadıköy zaten çok sevdiğim bir yer. Sıkılınca vapura atlar Kadıköy'e giderim. Oradaki o küçük tezgahlara, tencerenin içindeki dolmalara, midyelere bayılırım!

Avrupa Yakası'nda daha sıkış tepiş yürüyorum, Kadıköy daha havadar... Yani o tarafı ve Kadıköy'ün enerjisini çok seviyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com