İstanbul Lonra'da sahneye çıkıyor

İstanbul Lonra'da sahneye çıkıyor
Dünya şehirlerini Londra’ya taşımayı amaçlayan INN London organizasyonunun ilk konuğu İstanbul seçildi. Londra'daki Victoria House'da dört gün boyunca devam edecek olan festival, İstanbul’un moda, sanat, ticaret ve kültür hayatını Londralılarla buluşturac
Organizatörler, Londra'da düzenlenen basın toplantısı ile neden İstanbul’u ağırladıklarını açıklarken, festival ile aynı zamanda iki ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirmesinin hedeflendiğini belirttiler.
 
"TÜRKLERLE İŞ YAPMAK BÜYÜK BİR EĞLENCE"
 
Dört yıldan uzun bir süre Türkiye’de yaşayan UKTI Türkiye Direktörü Jessica Hand, yaptığı açıklamada, "Son dört yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz ve temelinde Türkiye’nin modern yüzünü göstermek amacıyla yola çıktık. Türk tasarımcıları, sanatçıları, Türk kültürünü ve yemeklerini bu festivalle İngilizlerle buluşturduk. Türkiye’de yaşadığım sürede şunu gözlemledim; Türk insanı inanılmaz misafirperver ve ben hiç bir zaman kaybetmeyeceğim dostlar edindim. Türkiye’nin bu gelişen yapısından öğreneceğimiz çok şey var" dedi.
 
"TÜRKİYE OLİMPİYATLAR İÇİN GÜÇLÜ ADAY"
 
Hand, "Londra’nın olimpiyatlardan aldığı bir ders var o da şu; aday olmaya karar verdiğiniz andan sonuna kadar bu süreci hesaplamanız gerekiyor. Türkiye bu sürece başladı ve ben çok güçlü bir aday olduğuna inanıyorum. Bunda onu diğerlerinden ayıracak en büyük özelliğin de misafirperverliği olacağını düşünüyorum" açıklamasında bulundu.
 
Moda Küratörü Nestley Nazari ise, "Steve Nicole projesini ortaya koyduğunda bunun moda olmadan olmayacağını ifade ettim. Türkiye'nin dünyaca tanınmış modacıları var ancak aynı zamanda İstanbul tasarımlarını yapan tasarımcılara da yer verilmesini arzuladım ve bunu bu projeyle gerçekleştirdik" ifadesinde bulundu.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com