İstanbul merkezli operasyon

İstanbul merkezli operasyon
TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Köylü:

KASTAMONU (AA) - TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, "Eğer bu olaylar, sadece Türkiye'de iktidar değişikliğini isteyen veya 'hükümeti zayıflatıp yerine biz geçelim' diyen gruplar tarafından yapılmış olsaydı, Türkiye'nin milli menfaatlerine zarar verecek tarzda gelişmezdi" dedi.

Köylü, Şerife Bacı Öğretmenevi'nde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de 17 Aralık'tan itibaren değişik hava estiğini söyledi.

17 Aralık'ın ardından gelişenler ve yasa dışı dinlemelerle ilgili değerlendirmede bulunan Köylü, şunları kaydetti:

"Yargı var işin içinde, emniyet ve diğer kolluk birimleri ile diğer kamu kurumlarından bazı elemanları var. Bu şekilde bir yapılanma, Türkiye üzerinde yabancıların isteği doğrultusunda harekete geçti. Eğer bu olaylar, sadece Türkiye'de iktidar değişikliğini isteyen veya 'hükümeti zayıflatıp yerine biz geçelim' diyen gruplar tarafından yapılmış olsaydı, Türkiye'nin milli menfaatlerine zarar verecek tarzda gelişmezdi. Konunun özünde Türkiye'nin milli menfaatleri var. Nedir bu milli menfaatler? Türkiye'nin son zamanlarda yaptığı çok büyük projeler. Bu projelerin baltalanması ön planda. Dünyadaki küresel şirketlerin menfaatlerinin Türkiye üzerinde yeteri kadar olamayacağını görmeleri sebebiyle bunun değiştirilmesi yönünde çaba, teşebbüs görüyoruz bunu."

Türkiye'de cumhurbaşkanı, başbakan ve dışişleri bakanının da dinlendiğini ifade eden Köylü, "Mesela, başbakanla dışişleri bakanının konuşması niye dinlenir? Bakan, 'Bizim köyün yoluna Sayın Başbakanım harç, bir kamyon kum çektiriver' mi der, bunu mu konuşur başbakanla? Elbette ki konuştuklarının yüzde 90'ı devlet sırrı olan şeylerdir. Devletin dış siyasetiyle ilgili konulardır" diye konuştu.

Köylü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kriptolu telefonunun 3 hattının bilerek açık bırakıldığını vurgulayarak, "Bunun birisi Amerika'dan, birisi İngiltere'den, biri de boğazdaki bir yalıdan dinleniyormuş. Bunu yapanları da aldılar görevden şimdi. Bunların tehdit safhasına gelmesi, dışarıyla sıkı bağlantısı olmasından kaynaklanıyor" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com