İstanbul merkezli soruşturma

İstanbul merkezli soruşturma
Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin tahliye edilmesine karar verildi

İSTANBUL (AA) - İstanbul merkezli 17 Aralık'taki soruşturma kapsamında tutuklu bulunan eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin tahliyesine karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Salih Kaan Çağlayan ve Barış Güler ile eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, iş adamı Rıza Sarraf, Abdullah Habbani, Ahmet Murat Öziş, Umut Bayraktar, Onur Kaya, ve Mohammadsadegh Rastgar Shishehgarkhananeh'ın avukatlarınca farklı zamanlarda yapılan tahliye talepli dilekçeler, nöbetçi İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirildi.

Mahkeme, tutuklu şüpheli Süleyman Aslan'ın, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetinin değişme ihtimali, mevcut delil durumu, savunması, dinlenilen tanıklar ve hakkındaki suçlarla ilgili olarak delillerin büyük oranda toplan nedeniyle tahliyesine karar verdi.

Mahkeme, diğer tutuklular, Abdullah Habbani, Ahmet Murat Öziş, Umut Bayraktar, Onur Kaya ve Mohammadsadegh Rastgar Shishehgarkhananeh'ın ise faillik durumunun değişme ihtimali mevcut delil durumu nazara alındığında tutuklu kalmalarının mağduriyetlerine sebebiyet vermemeleri bakımından tahliyelerine hükmetti.

 

- Aslan'a tedbir yok

 

Mahkeme kararında, Süleyman Aslan hariç diğer şüpheliler Abdullah Habbani, Ahmet Murat Öziş, Umut Bayraktar, Onur Kaya ve Mohammadsadegh Rastgar Shishehgarkhananeh hakkında, "yurt dışına çıkış yasağı" ve "haftada bir en yakın kolluk merkezine imza verme zorunluluğu"ndan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmetti.

Mahkeme, Salih Kaan Çağlayan ve Barış Güler ile iş adamı Rıza Sarraf'ın tahliye taleplerini reddederek tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. Tahliye talebinde bulunmayan tutuklu sanıklar Hikmet Tuner ve Özgür Özdemir'i hakkında bir karar verilmedi. 

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner'in yürüttüğü soruşturma kapsamında daha önce de Rüçhan Bayar, Muaccet Korkmaz ve Emir Eroğlu tahliye olmuştu. Son tahliye kararlarıyla birlikte 5 tutuklu sanık kalmış oldu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com