İstanbul Polisinde 03.00'te Şok Atama

İstanbul Polisinde 03.00'te Şok Atama
Hrant Dink soruşturmasının “kilit ismi” Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer önceki gece 03.00'te görevden alındı.

Kamuoyunda Hrant Dink soruşturmasının “kilit ismi” olarak bilinen İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube'den sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer görevinden alındı. Yılmazer, Tanık Koruma Şubesi ve Bomba İmha Şubesi'nden sorumlu olarak görevlendirildi

Habertürk ve Milliyet'te yer alan habere göre İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın anayasa gereği seçim kararının ardından istifa etmesi ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın milletvekili aday adaylığı için istifasıyla dalgalanan emniyet teşkilatında, önceki gün sessiz bir atama operasyonu gerçekleştirildi.

Bir süredir kamuoyu gündeminde tartışılan isim olan ve Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde ihmali olduğu iddia edilen istihbaratçı Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun onayı doğrultusunda başka göreve kaydırıldı.

Yılmazer, yine İstanbul Emniyeti bünyesindeki Tanık Koruma Şubesi ve Bomba İmha Şubesi'nden sorumlu olarak görevlendirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com