İstanbul son 33 yılın en soğuk gününü yaşadı

İstanbul son 33 yılın en soğuk gününü yaşadı
Marmara Bölgesi son yılların en soğuk gününü yaşadı. Çatalca'da (eksi) - 8.0 derece ölçüldü. İstanbul son olarak 1979 yılının ocak ayında eksi 7.9 dereceyi görmüştü.

24 saatlik ölçümlere göre Türkiye'nin en soğuk ili Kars, en sıcak ili de Antalya (Alanya) oldu. Kars merkezde dereceler -26.9 u gösterirken, Alanya'da 9.0 derece ölçüldü.

Türkiye donuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son 24 saatlik ölçümlerinden derlediğimiz bilgilere göre dün Kars Türkiye'nin en soğuk iliydi. Kars merkezde sıfırın altında 26.9 derece ölçüldü. Türkiye'nin en sıcak ili de Antalya oldu. Alanya'da 9 derece sıcaklık ölçüldü.

İSTANBUL'DA SOĞUK REKORU KIRILDI

İstanbul son 33 yılın en soğuk gününü yaşadı. Çatalca radar istasyonunda (eksi) 8.0 ölçüldü. İstanbul böylesine bir soğuğu 1979 yılının ocak ayında yaşamış ve dereceler -7.9' u göstermişti. MARMARA BU KADAR SOĞUĞA ALIŞIK DEĞİL İstanbul'un dışında Marmara Bölgesinin diğer illerinde de son 24 saatte rekorlara yaklaşan ölçümler yapıldı. Ölçülen değerler şöyle ; Çanakale (Gökçeada) -5.0, Kırklareli -10.5 ,Tekirdağ (Malkara) -10, Edirne -9.6

SALI ÇARŞAMBA VE SONRASINDA DA KAR VE SOĞUK VAR

Öte yandan meteorolojik tahminlere göre kar ve soğuk hava koşulları aralıksız sürecek. Marmara Bölgesinin genelinde yarın ve çarşamba, hatta perşembe günü kar var. Kar yağışınin Trakya hariç, İstanbul, Bursa ve Balıkesir çevresinde daha etkili olacağı öngörülüyor.

KAR BU KEZ EGE'Yİ ESİR ALACAK

Perşembe gününden itibaren Marmara'da etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışının bu kez Ege Bölgesi'nde gözlenmesi bekleniyor. Meteorolojik tahminlere göre Perşembe günü öğle saatlerinde Ege Bölgesinin özellikle kıyı şeridinde etkili kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının Çanakkale'de de etkili olacağı öngörülüyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com