İstanbul Ticaret Borsası'nın dergisi Borsa Aktüel'in yeni sayısı yayımlandı

İstanbul Ticaret Borsasının dergisi Borsa Aktüelin yeni sayısı yayımlandı
İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Borsası'nın ticaret, yaşam ve kültür dergisi Borsa Aktüel'in yeni sayısı yayımlandı.İstanbul Ticaret Borsası için Monad tarafından hazırlanan Borsa...

İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Borsası'nın ticaret, yaşam ve kültür dergisi Borsa Aktüel'in yeni sayısı yayımlandı.

İstanbul Ticaret Borsası için Monad tarafından hazırlanan Borsa Aktüel dergisinin 9. sayısında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Mart ayında, aralarında İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz'un da bulunduğu Türk işadamlarıyla gerçekleştirdiği Danimarka ziyareti ve iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler kapak konusu olarak işlendi.

İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, derginin önsöz yazısında, kadın girişimciliği ve sosyal sorumluluk konusuna değindi.

Kadının ekonomi ve ticaretin gelişimindeki yol gösterici rolüne işaret eden Kopuz, Türkiye'de kadın girişimciliğinin bin yıla yaklaşan kurumsal bir tarihi bulunduğunu aktardı.

Ahilik çerçevesinde örgütlenen Bacıyan-ı Rum topluluğunun kadınların sosyal ve ekonomik alanlarda kalkınıp gelişmesini amaçladığını belirten Kopuz, "Kadınlarımızın sahip olduğu bu girişimci ruh, bugün yepyeni bir evreye girdi. Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kadın girişimcilerin sayısının arttığı ekonomiler büyük ivme kazanıyor. TOBB ve İSTİB olarak biz de kadın girişimcilere büyük önem veriyoruz"  ifadelerini kullandı.

İstanbul Ticaret Borsası AB ve Dış İlişkiler Müdürü Bozkurt Özserezli, "Genetiği değiştirilmiş organizmaların (GDO) ticaretinin artması" başlıklı yazısında, dünya genelinde yaklaşık 120 milyar dolarlık pazarı bulunan GDO verilerine bakıldığında, 2014 itibariyle 27 ülkede 18 milyon çiftçinin senelik ortalama yüzde 3 büyüme ile 175,2 milyon hektar üzerinde GDO'lu ürün ektiğinin bilgisini verdi.

Harun Kanca dergideki yazısında Türkiye'deki fuarcılığın temel sorununun alan yetersizliği olduğu üzerinde dururken, Ofçay Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Kasap ve Türk Nümismatik Derneği Başkanı Cem Mahruki ile gerçekleştirilen söyleşiler, Borsa Aktüel'in yeni sayısında öne çıkan diğer bölümler oldu.

 Dergide ayrıca "Türkiye Tohum Gen Bankası", "Unutulan Meslekler" ve "İstanbul'un Köyleri" başlıklı araştırma dosyalarının yanı sıra İstanbul Ticaret Odası'ndan kurumsal haberler de yer aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com