İstanbul Üniversitesi Ormancılık Fakültesi öğrencileri Kütahya'da

İstanbul Üniversitesi Ormancılık Fakültesi öğrencileri Kütahya'da
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi öğretim görevlileri ile Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerini ağırladı.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi öğretim görevlileri ile Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerini ağırladı. 
Prof. Dr. Ender Makineci Başkanlığında; Doç. Dr. Murat Demir, Yrd. Doç. Dr. Meriç Kumbaşlı, Yrd.Doç.Dr. Nesibe Köse, Yrd.Doç.Dr. Servet Çalışkan, Arş. Gör.Dr. Nurgül Karlıoğlu, Arş.Gör.Dr. Tuğba Deniz, Arş.Gör. Dr. Emrah Özdemir, Araştırma Görevlisi Süleyman Çoban, Araştırma Görevlisi Mustafa Akgül, Arş.Gör. Servet Pehlivan ve 33 öğrenciden oluşan teknik gezi grubuna Bölge Müdürü Kenan Eryiğit tarafından Kütahya’da yapılan teknik ve sosyal ormancılık çalışmaları hakkında bilgilendirme ve tanıtım sunusu yapıldı.
Öğrencilere ilk olarak Sobran Ağaçlandırma Sahası'nda yapılan ağaçlandırma çalışmaları hakkında teknik elemanlar tarafından bilgiler verildi. Daha sonra Zafer Havalimanı’nın yol kenarı ve orta refüjlerdeki ağaçlandırma çalışmaları yerinde görüldü.

Yapılan çalışmalar ve özellikle boylu ağaçların ağaç sökme makinaları ile sıklık bakımı sahalarından köklenerek nakledilmek suretiyle yol kenarı ağaçlandırmalarında kullanılmaları hususu yorumlandıktan ve konu ile ilgili bilgiler verildikten sonra öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.

Teknik gezi heyeti, Kütahya’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezdi. Kütahya Kalesi, Kütahya’nın simgesi haline gelen Çini Vazo, Dumlupınar İlçesindeki Dumlupınar Müzesi, Dumlupınar Şehitliği ve Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı, Zafertepe Anıtı, Çavdarhisar İlçesinde bulunan Aizonai Antik Kenti ve Emet ilçesi ile özdeşleşmiş Bor’un çıkarılarak işleme tabi tutulduğu Eti Bor Tesisleri gezildi.

Teknik Gezi Programının son günü Ilıca Eğitim Merkezinde yapılan son değerlendirme toplantısının ardından Teknik Gezi Başkanı Prof. Dr. Ender Makineci’nin teşekkür konuşmasının sonrasında Bölge Müdürü Kenan Eryiğit’in teknik gezi ve ormancılık mesleği ile ilgili öğrencilerle yapmış olduğu konuşmanın ardından öğretim üyeleri ve öğrencilerle tek tek vedalaşılarak, teknik gezi programı neticelendirildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com