İstanbul Üniversitesi'nde gerginlik

İstanbul Üniversitesi'nde gerginlik
İstanbul Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında dün başlayan gerginlik bugün de devam etti.

Beyazıt yerleşkesi önünde toplanan sol görüşlü bir grup öğrenci, ülkücü öğrencilerin kendilerine saldırdığını iddia ederek basın açıklaması yaptı. Bu açıklamanın ardından aynı yerde toplanan diğer grup ise, 'Üniversitede PKK istemiyoruz' şeklinde slogan attı. Polis iki grubun karşı karşıya gelmemesi için geniş güvenlik önlemi aldı.

Beyazıt yerleşkesi içinde toplanan sol görüşlü bir grup öğrenci ana kapıya yürüyerek burada basın açıklaması yapmak istedi.
 
Grubun provokasyon içerikli sloganlar atması üzerine devreye giren polis, gruba izin vermedi. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından basın açıklaması yapan öğrenciler, dün kampüs içinde eli sopalı bir grup öğrencinin saldırısına uğradıklarını iddia etti. Basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atan öğrenciler, polisin uyarısı üzerine tekrar kampüse girdi.
 
Sol görüşlü öğrencilerin ardından üniversitenin Beyazıt kapısı önünde toplanan ülkücü öğrenciler, 'Üniversitede PKK istemiyoruz' şeklinde slogan attı. Büyük bir Türk bayrağını üniversitenin kapısına asan öğrenciler, Türk bayrakları açarak PKK terör örgütünü protesto etti.
 
Çukurca'da şehit olan askerlerin adlarını anan öğrenciler, hep birlikte "Burada" diye bağırdı. Daha sonra kampüs içine girmek isteyen öğrencilere polis engel oldu. Kameralara kimliklerini gösteren öğrenciler "Biz bu okulun öğrencileriyiz ama içeri alınmıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından Fen Fakültesi'ne doğru yürüyen öğrenciler polisin ikazları üzerine dağıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com