İstanbul Üniversitesi'nde Gerginlik!

İstanbul Üniversitesi'nde Gerginlik!
İstanbul Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Polis, öğrenci gruplarının karşı karşıya gelmemesi için büyük çaba sarf etti...

Bir grup öğrencinin üniversitenin özel güvenlik görevlilerine saldırdığını iddia eden karşıt görüşlü öğrenciler saat 12.00 sıralarında Beyazıt Meydanı'nda toplanarak basın açıklaması yaptı. Güvenlik görevlilerine yönelik saldırıya ilişkin açılan soruşturmanın komisyonunda yer alan İÜ İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Seymen basın açıklaması öncesi yaptığı konuşmada istemesine rağmen olayın görüntülerinin kendisine verilmediğini söyledi. Bazı öğrencilerin özel güvenlik görevlilerini güçlerini darp ettiğini öne süren Seymen, "Ben komisyonda yer almama rağmen, güvenlik kamera görüntüleri bana verilmedi. Burada okul yönetimini de protesto ediyorum" dedi.

Öğrenciler adına yapılan basın açıklamasında, okul yönetiminin ve polisin bazı gruplara tolerans gösterdiği iddia edilerek, karşıt görüşlü grup protesto edildi.

Basın açıklamasının ardından okula girmek isteyen öğrencilere, İÜ Beyazıt Yerleşkesi içerisinde karşıt görüşlü öğrencilerin toplandığı bilgisi alınması üzerine giriş izni verilmedi. Kapıda okula girememeleri ile ilgili şikayetlerini dile getiren öğrenciler, tutanak tuttu. Öğrenciler daha sonra sloganlar eşliğinde Fen-Edebiyat Fakültesi yanında bulunan kulüplerine yürüdü. Bu sırada Fen-Edebiyat Fakültesi'nin camından bir öğrencinin şişe atmasıyla ortam bir anda gerildi. Öğrenciler, polisin uyarıları sonucu dağıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com