İstanbul Üniversitesi'nde kanlı kavga

İstanbul Üniversitesi'nde kanlı kavga
İstanbul Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Hukuk Fakültesi'nde başlayan kavga, okulun koridorlarında devam etti. Tekme, tokat ve sopalarla birbirine giren öğrencileri kampüs içine giren polis ayırdı. Kavgada ilk belirlemeler

Farklı görüşteki öğrenci grupları arasındaki kavganın "Sivas Katliamı Davası" nın zaman aşımından düşmesinin bir grup öğrenci tarafından protesto edildiği sırada yaşandığı karşıt görüşlü öğrenciler arasında tartışmanın taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştüğü öğrenildi.

Kavgaya önce okulun güvenlik görevlileri, ardından çevikkuvvet ekiplerinin müdühale etti. Olayların yatışmasının ardından yaralı öğrencilerden bazıları ambulansla hastaneye götürüldü. Çevikkuvvet ekiplerinin Üniversite çevresinde aldığı önlemler sürüyor.

YERDE TEKMELEDİLER

Uzun süre kavga eden öğrencilere güvenlik görevlileri ve dışarıdan gelen polisler müdahale etti. Öğrencilerin kavgasını başka bir öğrenci cep telefonu ile görüntüledi. Görüntülerde; öğrencilerin bir birilerini yerde tekmelemesi, sopalarla bir birilerine vurmaları dikkat çekiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com