İstanbul Üniversitesi'nde olaylar çıktı

İstanbul Üniversitesi'nde olaylar çıktı
İstanbul Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında bu sabah olaylar çıktı. Olaylara polis müdahale ederken çok sayıda gözaltı olduğu bildirildi.

İstanbul Üniversitesi'nde, Dicle Üniversitesi olaylarına tepki gösteren öğrencilerle karşıt gruplu öğrenciler arasında geçtiğimiz hafta başlayan olayla bu sabah tekrar alevlendi. Kendilerine "Müslüman Gençlik” diyen bir grupla “Yurtsever” gruplar arasında taşlı sopalı kavga çıktı.

Laleli'de bulunan Edebiyat Fakültesi'nde meydana gelen kavgada yaralananlar olurken, fakülteye giren çevik kuvvet polisleri en az 25 öğrenciyi gözaltına aldı.

Fakültenin kapılarını kapatan polisler giriş-çıkışlara izin vermezken, gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi. Üniversitede gerginlik devam ediyor.

ÖĞRENCİ KOLEKTİFLERİ: 58 GÖZALTI VAR

Öğrenci Kolaktifleri ise olaylarda en az 58 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. İddiaya göre "Müslüman Gençlik” isimli grubun saat 11:00 sularında karşıt görüşlü öğrencilere saldırmasıyla başlaya olaylara müdahale eden polisler, sınıflara girerek buradaki öğrencileri gözaltına aldı.

Öğrenci Kolaktifleri, saat 16.00'da Beyazıt Ana Kapı önünde toplanma kararı alırken, üniversitede gerilim devam ediyor.(MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com