İstanbul Üniversitesi'nde ses skandalı

İstanbul Üniversitesi'nde ses skandalı
İstanbul Üniversitesi Toplumcu Hukukçular Kulübü Hukuk Fakültesi koridorunda Türkiye ve dünyanın gündemine oturan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasındaki telefon görüşmeleri kayıtlarını tüm gün yayınladı.Sonra olanlar oldu.

İstanbul Üniversitesi Fikir Kulüpleri Federasyonu üyesi Toplumcu Hukukçular Kulübü Hukuk Fakültesi koridorunda Türkiye ve dünyanın gündemine oturan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasındaki telefon görüşmeleri kayıtlarını tüm gün yayınladı.

Kayıtların yayınlanması üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet -Başbakan Erdoğan'ın doktoru- kayıtların ilgi görmesi ve tüm gün okulda yayınlanmasından bir hayli rahatsız olmuş olacak ki dün gece twitter hesabından öğrencileri açıkça tehdit etti.

Söylet, "İÜ' de Hukuk Fakültesinde derste bazı ses kayıtlarının dinletilmesi haberi kesinlikle doğru değildir. Hukuk Fakültesinin bir öğrenci kulubünün etkinliğinde böyle bir yayının söz konusu olduğu ve dekanlığın inceleme başlattığı öğrenilmiştir" dedi. Öğrenciler ise “#AloYunus” hashtagi ile Yunus Söylet'e yanıt verdiler.
 
Öğrenciler bu sabah ise okula gittiklerinde ise hukuk koridorunda bulunan dün ses kayıtlarını yayınlamak için kullandıkları priz ve kaboloların üniversite yönetiminin tarafından söküldüğünü gördü. Üniversite yönetiminin ses kayıtlarının yayınlanmasını engellemek için prizleri sökmesi okulda bir hayli tepki gördü.
 
Hukuksuzlukların, yolsuzlukların ve hırsızlıkların art arda ortaya çıkmasının ardından, sosyal medyada ve sokaklarda, en çok gençlerin mizah anlayışlarıyla duruma karşı çıktığı biliniyor.

Kayıtların yayınlanması sonrasında halk Türkiye'nin dört bir yanında hükümeti istifaya çağıran eylemler yaptı. soL portalın haberine göre; kayıtların ardından hükümetin hiç bir meşruluğunun kalmadığı ifade edilirken, üniversite yönetiminin tüm yetkilerini hükümeti korumak için seferber etmesi dikkat çekti. (mck)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com