İstanbul Valisi Mutlu:

İstanbul Valisi Mutlu:
(Aziz Yıldırım'ın Torku Konyaspor maçına giremediği iddiası) Bu konuyla ilgili valiliğimiz tarafından verilmiş herhangi bir karar yoktur

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Torku Konyaspor maçına valilik izni olmadığı için giremediği" yönündeki iddiaya ilişkin, "Bu konuyla ilgili valiliğimiz tarafından verilmiş herhangi bir karar yoktur" dedi.

Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mutlu, basına kamera görüntüleri yansıyan Beşiktaş'taki gasp olayı ile ilgili soru üzerine, konuya ilişkin gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını, bunun yeni bir olay olmadığını söyledi.

Söz konusu hadisenin üzücü olduğunu aktaran Mutlu, bu tür kapkaç olaylarına çok ender de olsa rastlanabildiğini dile getirdi.

Vali Mutlu, İstanbul'da 24 saat görev başında olan zinde bir emniyet teşkilatı olduğunu anlatarak, "Dolayısıyla faili yakalanmış, kötü bir olay ama neticede İstanbul'da bu tür olayların hiç olmadığı şeklinde iddia içerisinde bulunmak zaten doğru değildir. Elbetteki zaman zaman bu tür olaylar olabiliyor ama bu kötülerinden birisiydi fakat yakalanmış olması, sevindiricidir. Emniyet teşkilatımızı, tebrik ediyorum" diye konuştu.

- "Federasyonu ilgilendiren bir husus"

Mutlu, "Aziz Yıldırım'ın Torku Konyaspor maçına valilik izni olmadığı için giremediği" yönündeki iddiaya ilişkin soruyu da şöyle yanıtladı:

"Bizle hiçbir ilgisi yok. Malumunuz bu konularla vilayetin bir takdir ya da karar merci olması söz konusu değildir. Tamamen kulüplerimizin bu konularla ilgili yönetimlerine olsun, sportif faaliyetlerine olsun, takımlara, oyunculara ilişkin bütün kararlarını, federasyon veriyor. Bu, federasyonu ilgilendiren bir husus. Bu konuyla ilgili valiliğimiz tarafından verilmiş herhangi bir karar yoktur. Ben de basında birkaç gazetede gördüm. Sanki valiliğin aldığı böyle bir karar neticesi, Aziz beyin maçı izlemesi yasaklanmış gibi… Valiliğimizin böyle bir kararı yoktur, valiliğimiz bu konuda yetkili de değildir zaten. Bu konularla ilgili karar merci bellidir."

Muhabir: Sümeyye Dalkılınç
Yayınlayan: Nurettin Coşkun

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com