İstanbul Valisi'nden Tatlıses'e Saldırı Açıklaması

İstanbul Valisi'nden Tatlıses'e Saldırı Açıklaması
Vali Mutlu, Tatlıses'e yapılan saldırı ile ile ilgili son gelişmeleri anlattı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Doğu Türkistan Dayanışma Derneği, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, Kırgızistan Dostluk ve Kültür Derneği, Türk Azerbaycan Dostluk ve Dayanışma Derneğinin de aralarında bulunduğu Türk dünyasından 30'a yakın dernek ve vakıf temsilcisiyle yabancı uyruklu öğrencileri kabul etti.

SORUŞTURMA TİTİZLİKLE YÜRÜYOR

Kabul sonrası Mutlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Terörle Suçlar Mücadedele Müdürlüğü'nün yaptığı operasyon sonrası gözaltına alınan kişilerle ilgili soruya Mutlu, "Bu 9 kişinin gözaltına alınmış olması bazı konuların ehemmiyetinin bulunduğunu da bir şekilde ortaya koyuyor" dedi. Mutlu, İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıya ilişkin soruşturmanın titizlikle sürdüğünü söyledi. Vali Mutlu, "Bu olayın mahiyeti konusunda 'bütün ihtimalleri göz önünde bulundurmak suretiyle değerlendirme yapıyoruz' demiştim.

"NETLEŞMEDEN BİRŞEY SÖYLEYEMEM"

Bu çerçevede ifade ettitiğimiz gibi gözaltılar var. Gözaltılarla ilgili olarak da titiz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Dolayısıyla bu gözaltılar sonucunda elde edeceğimiz bilgileri kamuoyuyla paylaşacağız. Bu 9 kişinin gözaltına alınmış olması bazı konuların ehemmiyetinin bulunduğunu da bir şekilde ortaya koyuyor. Ama bunları netleştirmeden olumlu veya olumsuz bir şey de söylemek istemem. Ama şu var daha önce de ifade ettiğim gibi bağlantılar üzerinde titiz çalışıyoruz. Bütün detaylarıyla bu olayı çözeceğiz. Gözaltıların bir takım çalışmaların sonucunda olduğunu da ifade etmek isterim" diye konuştu.

"KAZLIÇEŞME'DE GÖZALTI OLMADI"

Mutlu, dün Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında, katılımcıların alana girişi, çıkışı ve miting sırasında herhangi bir gözaltı işleminin gerçekleşmediğini söyledi.

Vali Mutlu, "Katılımcıların alana girişi, çıkışı ve miting sırasında herhangi bir gözaltı işlemi gerçekleştirilmedi. Her zaman istediğimiz şey, Nevruz'un bir Nevruz şenliği, bir bahar sevinci içinde coşkuyla, birliğe, beraberliğe vesile olacak şekilde kutlanmasıdır. Bunu her zaman arzu ediyoruz. Sıkıntısız geçmiş olması bizim için önemlidir. Nevruz'un, her zaman Nevruz şenliği içinde kutlanması öncelikli arzumuzdur. Bu bizim dünyamızda, Türk dünyasında, Ortadoğu'da, Balkanlar'da, İran'da ortak bir bahar günüdür. Dolayısıyla ortak kültürümüzün, fevkalade önemli günlerinden bir tanesidir. Bu kadar geniş bir coğrafyada bir bahar günü olarak kutlanan Nevruz'un, bu manada, bu ehemmiyete uygun şekilde kutlanmasıdır bütün dileğimiz. İstanbul'da da sıkıntı yaşanmadan bitmiş olması sevindirici" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com