İstanbul ve Ankara Konusunda Kararsız!

İstanbul ve Ankara Konusunda Kararsız!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çok sayıda yapılan adaylık başvurusu nedeniyle listeleri oluşturmakta zorlanıyor...

Ankara 1. Bölge'de Genel Sekreter Cihan Paçacı, Başdanışman Zühal Topçu, eski SPK Başkanı Doğan Cansızlar ve Tuğrul Türkeş'in; 2. Bölge'de Deniz Bölükbaşı ve Yeniçağ yazarı Özcan Yeniçeri'nin listenin ön sıralarında yer alması bekleniyor.
Bahçeli İstanbul listeleri üzerinde de yoğun mesai harcıyor. Balyoz tutuklusu Engin Alan'ın 3. Bölge'den aday gösterileceği kulislere yansıdı.Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu ile Alevi kökenli MYK üyesi Timurcan Ulusoy da bu bölgeden listeye girebilir. Eski AKP'li bakan Murat Başesgioğlu ile eski EPDK Başkanı Yusuf Günay'ın da 2. Bölge'den adayı gösterileceği konuşuluyor.
1. Bölge için de merhum Adnan Kahveci'nin oğlu Cihan Kahveci, Ümit Özdağ, İlhan Gencer ve Saffet Sancaklı'nın adı geçiyor.

KADIN SAYISI ARTACAK
176 kadın adayın başvuru yaptığı MHP'de pozitif ayrımcılık yapılarak kadın vekil sayısının 2'den en az 6'ya çıkarılması hedefleniyor. Mevcut kadın vekiller Meral Akşener ile Şenol Bal'ın listeye yeniden girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Genel Kurul salonunda türbanını çıkaran eski vekil Nesrin Ünal, (Antalya) eski vekil Melek Denli Karaca'nın kızı Aybüke Topçubaşı (Çorum) ve MYK üyesi Ruhsar Demirer (Eskişehir) listelerde ön sıralarda olacak. MHP, önemli bir varlık gösteremediği Tunceli'de de Figen Aytimur'u aday gösterecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com