İstanbul ve Diyarbakır

İstanbul ve Diyarbakır
Yer Diyarbakır Nevruz Meydanı. Tarih 21.Mart.2013 Resmi kayıtlara göre meydanda 250 bin kişi var. Tek bir Türk Bayrağı yok. Sadece Başbakan’ın paçavra dediği PKK Bayrakları ve Bölücübaşı APO’nun resimleri var...

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Başbakan Kazlıçeşme’de konuşuyor. “…Cumhuriyet anıtında gördünüz. Bölücü başı, yanında Atatürk’ün resmi, yanında Türk Bayrağı. Buradan Ulusalcılara sesleniyorum. Ey Ulusalcılar! Ey CHP yandaşları! Terörist başı ile Atatürk’ün resimlerini ve Türk Bayrağını nasıl yan yana getirdiniz? Nasıl bunu yaptınız? Niye gidip de onları indirmediniz? Milletvekilleriniz bunlarla beraber yürüyor. Niye bunları temizlemedi? -Tüm meydandan yükselen Yuh! Sesleri-  Sağ olsun polisimiz görevini yaptı ve talimat üzerine 24 saat içinde oraları temizlendi… Bitmedi. Gezi Parkı’nı da temizleyeceksiniz dedik. Artık burada sona geldik. İşte biliyorsunuz o operasyon yapıldı ve temizlendi. Kardeşlerim! Bu benim Başbakanlık görevim. Eğer bunu yapamıyorsam bu makamda durmamın bir anlamı yok.” -Türkiye seninle gurur duyuyor!  Tezahüratı”

Bu konuşmanın neresini düzeltmek lazım bilemiyorum. Başbakan’ın CHP’ye karşı fobi kelimesinin yeterli olamayacağı çok fena bir takıntısı var. Herkes biliyor ki CHP harekete destek verdi ama direnişçiler onları Gezi Parkı’na bile sokmadı. Orada yaşam tarzlarına müdahale edilmesini istemeyen, özgürlük arayan değişik sınıflardan kişiler vardı. Orada siyaset yoktu. Fanatik kulüp taraftarları orada beraberdiler. Orası Londra’daki Hyde Park gibiydi. Adeta bir Özgürlük Parkı idi. Kimse kimseye karışmıyordu. Başbakan’daki çarpık mantığa bakınız. Yasa dışı posterlerin kaldırılmasını CHP’lilerden ve hatta CHP’li Milletvekillerinden istiyor. Allah aşkına CHP’liler ne zamandan beri İstanbul Belediyesinin kadrolu temizlik işçisi oldu. Haklı olarak bu sözün düz bir mantığa bile uymadığı görülmez mi? Başbakan’ın hoşuna gitmeyecek aslında kendi sorumluluğundaki her olayın arkasında CHP’yi araması insanı işte böyle gülünç duruma düşürüyor. Sanırım küçük bir çocuk bile bu sözleri söylemez. O zaman sormak gerekmez mi? Madem bu kadar rahatsız oldun. Neden kendi milletvekillerinden bunu istemedin? Bu görev öncelikle iktidar milletvekillerine düşmez mi? Hadi diyelim ki Başbakan böyle söyledi. Koca meydanda kendilerince sayıları milyonları bulan insanlar İstanbul’un temizlik işlerinden CHP’nin mi sorumlu olduğunu sanıyor ki bu görevi yapmadığı için yuhalıyor. Benim de sorduğuma bakın. Onların işi düşünmeden ve de anlamadan bazen yaptıkları gibi zamanını da karıştırmadan YUH ÇEKMEK ve GURUR DUYMAK…

Yer Diyarbakır Nevruz Meydanı. Tarih 21.Mart.2013 Resmi kayıtlara göre meydanda 250 bin kişi var. Tek bir Türk Bayrağı yok.  Sadece Başbakan’ın paçavra dediği PKK Bayrakları ve Bölücübaşı APO’nun resimleri var.  Kürsüde BDP Milletvekili Pervin Buldanlı APO’nun Türkçe yazdığı mektubun Kürtçesini okuyor. Başbakan yukarıdaki konuşması sırasında Türkiye Taksim, Kuğulu Park ve Alsancak değildir dedikten sonra “Türkiye Kayseri’dir, Türkiye Rize’dir” deyip birçok ilin adını sayarken bunların içinde DİYARBAKIR’ı da saydı.

Şimdi ben yukarıdaki konuşmayı Diyarbakır’a uyguluyorum. “Ey Başbakan! Senin Türkiye dediğin Diyarbakır’da bir miting yapılıyor. Ama tek Türk Bayrağı yok. Bazı paçavralar ve APO posterleri var. Nerede senin Valin? Nerede senin Emniyet Müdürün? Nerede senin İl Jandarma Komutanın? Nerede senin o sağ olsun dediğin biber gazı sıkan polislerin? Nerede halkın üstüne gazlı su sıkan TOMA’ların?  Hele hele nerede Milletvekillerin? Neden o posterleri indirip paçavraları toplamadılar? Bu senin Başbakanlık görevin değil mi? Bu durumu nasıl izah edeceksiniz? İstanbul için verdiğin talimatı neden Diyarbakır için vermedin? Yoksa bu yapılanlar o gün suç değildi de kanun değişikliği ile şimdi mi suç sayılıyor?”

Burası sözün bittiği yerdir. O nedenle ben de bir vatandaş olarak “ Mademki bunlar yapılamıyor; o halde, neden hala o makam işgal ediliyor?”  deme hakkımız doğmuyor mu?

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com