İstanbul'a akşamüstü uyarısı

İstanbul'a akşamüstü uyarısı
Beklenen kar yağışının İstanbul'u akşam saatlerinde etkisi altına alması bekleniyor.
Meteoroloji, buzlanma ve don olayına karşı da sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı
 
Türkiye’nin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Erzincan, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli; Adana’nın güney ve doğu ilçeleri ve Hatay çevrelerinde şiddetli olmak üzere Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile ülkenin iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığının, İç Anadolu’nun güneyi ve Göller Yöresi’nde 3 ila 5 derece olmak üzere iç ve batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın iç ve batı kesimlerde kuzeyli, doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 
Kuvvetli yağış uyarısı
 
Yağışların Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Erzincan, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli; Adana’nın güney ve doğu ilçeleri ile Hatay çevrelerinde şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
 
Buzlanma ve don uyarısı
 
Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
 
Bazı illerde hava durumu
 
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
 
İstanbul: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (3)
 
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. (-1)
 
İzmir: Parçalı bulutlu (7) (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com