İstanbul'a Alışveriş Köyü Geliyor!

İstanbul'a Alışveriş Köyü Geliyor!
Avrupa ve ABD'de bulunan dev alışveriş köylerinin benzeri İstanbul'a kuruluyor. 120 villalık köyde dünya markaları yer alacak.

Alışveriş dünyası yakında yeni bir konseptle tanışacak. Avrupa ve ABD'de bulunan ve her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği alışveriş köylerinin bir benzeri İstanbul Haramidere'de kurulacak. Gülaylar Group, New York'taki Woodbury Common Premium Outlets'i model alıp, İstanbul'a dev bir outlet alışveriş köyü inşaa edecek. Kendilerine ait 300 dönümlük arazi üzerine yapacakları alışveriş köyünü şu an görüştükleri ABD'li ve Ortadoğu'lu iki firmayla yapacaklarını dile getiren Gülaylar Group Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Gülay, "100-120 villanın olacağı dev bir projeden bahsediyoruz. Bu yıl inşaata başlayacağız. Her villada bir markanın mağazası olacak. İnsanların gelip bütün günlerini keyifli geçirebileceği, üstü açık bir kompleks yaratacağız" diye konuştu.

HER SEKTÖRE BİR SOKAK
Proje için yaklaşık 250 milyon dolarlık bir yatırım öngördüklerini ifade eden Gülay, "Hazırgiyim, gıda, teknoloji gibi sokaklar olacak. Haramidere şehirden uzak bir bölge gibi gelebilir ama New York 42. Cadde'den turistler her gün otobüslerle Woodbury Common Premium Outlets'e gidiyor. Biz de bunu yapmayı planlıyoruz" dedi. Köye dünyanın her yerinden alışveriş için yabancıların geleceğini anlatan Gülay, bunun için şehrin belli bölgelerinden servisler kaldıracaklarını sözlerine ekledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com