İstanbul'a kar geldi!

İstanbul'a kar geldi!
İstanbul'da kar yağışı tekrar başladı. Yağış, kentin tamamında özellikle de yüksek kesimlerinde etkili...
Saat 18.00'dan itibaren etkisini artıran kar yağışının, özellikle gece saatlerinde Anadolu yakasında yoğunlaşması bekleniyor.

Meteoroloji, buzlanma ve don olayına karşı da sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından kış sezonu hava koşullarıyla mücadele hazırlıklarına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
 
Açıklamada, sert hava koşulları karşısında kar-buz ve göllenme ile mücadele çalışmalarının AKOM'dan yönetileceği bildirilerek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü depolarında 2012 kış sezonu için 127 bin 311 ton tuz depolandı. İlçe belediyelerine ihtiyaçları durumunda tuz takviyesi yapılacak.
 
82 ayrı noktada ise bin 800 ton solüsyon depolandı. İhtiyaç halinde saatte 25 ton kapasiteli solüsyon tesislerinde üretim yapılacak. Ana arterlerin dışında, meydanlar, üst ve alt geçitler, vapur iskeleleri, otobüs durakları, hastane giriş-çıkışları, üniversite ve okulların giriş-çıkışları için de karla mücadele ekipleri oluşturuldu" denildi.

Daha kötüsü geliyor...

İstanbul'da kar yağışı salı gününe kadar sürecek. Ancak kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırakacak.

Kar trafiği başladı

Saat 16.00 sularında İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı saat 17.00 itibariyle trafiği de olumsuz etkilemeye başladı. İş çıkış saatinde ise İstanbul'da trafik kelimenin tam anlamı ile felç oldu. Yollar yoğun yağışta kar tutarken, özellikle köprü bağlantılı yollarda TEM ve E-5'te trafik durma noktasına geldi. Karaköy-Beşiktaş-Ortaköy-Boğaz hattı da trafiğin kilitlendiği noktalar arasında. Yetkililer İstanbullulara araçları ile trafiğe çıkmamalarını öneriyor.
 
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu yönündeki geçiş trafiğinin kuyruğu, Gaziosmanpaşa TIR parkına kadar uzadı. Yer yer durma noktasına gelen trafik, köprü geçişinin ardından Ümraniye-Şile sapağına kadar yoğun bir şekilde devam ediyor.
 
Avrupa yönüne geçişte ise kuyruk, yine Şile sapağında başlıyor ve Kavacık'a yaklaştıkça trafiğin hızı, saatte 20 km'ye kadar düşüyor. Köprüyü geçtikten sonra ise Kemerburgaz-Bayrampaşa arasında rahatlayan trafik Mahmutbey gişelere yaklaştıkça yine durma noktasına geliyor.
 
Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu'ya geçişinde ise Topkapı'ya kadar uzanan bir kuyruk var. Köprüyü geçtikten sonra ise Acıbadem sapağına kadar yoğun bir trafik gözleniyor. Avrupa yönüne geçişte ise Uzunçayır'dan başlayan araç kuyruğunun oluşturduğu yoğun trafik, Yenibosna'ya kadar uzanıyor.
 
E-5 ile TEM arasında bağlantı sağlayan Nurtepe yolu ve Büyükdere Caddesi trafikleri de iki yönlü yoğun bir grafik ortaya koyuyor.

Metrobüs seferleri durdu
 
İstanbul’da aniden bastıran kar yağışı tüm şehri etkisi altına alırken, trafikte kara hazırlıksız yakalanan sürücüler de yollarda kaldı.
 
Saat 16.00 sularında İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı saat 18.00 itibariyle trafiği de olumsuz etkilemeye başladı. İDO arabalı vapur seferlerini iptal etti. Metrobüs seferleri ise yoğun kar yağışı dolayısıyla durdu.
 
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu yönündeki geçiş trafiğinin kuyruğu, Mahmutbey gişelere kadar uzadı. Yer yer durma noktasına gelen trafik, köprü geçişinin ardından Ataşehir'e kadar yoğun bir şekilde devam ediyor.
 
Avrupa yönüne geçişte ise trafik yoğunluğu yaşanmıyor. Köprüyü geçtikten sonra ise Hasdal Kavşağı'nda rahatlayan trafik Mahmutbey gişelere yaklaştıkça yine yoğunlaşıyor.
 
Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu'ya geçişinde Topkapı'ya kadar uzanan bir kuyruk var. Köprüyü geçtikten sonra trafik açık. Avrupa yönüne geçişte ise Kozyatağı ve Acıbadem Köprüsü'nden başlayan başlayan araç kuyruğu, köprü çıkışında son buluyor. 
(NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com