'İstanbul'a karşı soykırım var'

'İstanbul'a karşı soykırım var'
“Kentin tarihi siluetine kıyanları, ne tarih, ne de insanlık affetmeyecek.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’a karşı soykırım suçu işlendiğini ifade ederek, “Kentin tarihi siluetine kıyanları, ne tarih, ne de insanlık affetmeyecek” dedi.

Kılıçdaroğlu sosyal paylaşım sitesi twitter’daki hesabından, “İstanbul’a karşı soykırım suçu işleniyor. Kentin tarihi siluetine kıyanları, ne tarih, ne de insanlık affetmeyecek” diye yazdı.

-FATİH SULTAN MEHMET AĞLADI!

Kılıçdaroğlu, twitter’da Sultanahmet Camii’nin eski fotoğrafı ile silueti bozan Zeytinburnu’nda tarihi İstanbul surlarının yakınında yapılan üç gökdelenin yer aldığı diğer fotoğrafı da karşılaştırmalı olarak paylaştı. İkinci fotoğrafta gökdelenler AK Parti’nin simgesi olan ampullerin içine yerleştirilerek, “2002… Durmak yok, ranta devam” diye yazıldı.

Fotoğrafın köşesinde, Fatih Sultan Mehmet’in resmi de konuldu. Ancak, Kılıçdaroğlu hesabından paylaşılan resimde, Fatih Sultan Mehmet’in elindeki mendille gözünü silmesi dikkat çekerken, “İstanbul’u ağlatmayın” diye yazıldı. Resmin orijinalinde ise Fatih Sultan Mehmet bir eliyle çiçek koklarken, mendil diğer elinde yer alıyor.  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com