İstanbul’a sel uyarısı

İstanbul’a sel uyarısı
İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış, aralıklarla 5 Aralık'a kadar devam edecek. Meteorolojiden sel uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Avrupa yakasında başlayan sağanak, öğleden sonra kent genelinde etkili olacak. Gün boyu kuvvetli yağışın görüleceği kentte, metrekareye 20-50 kilogram yağışın düşmesi bekleniyor.
 
Kuvvetli yağışın aralıklarla 5 Aralık'a kadar devam edeceği İstanbul'da, hava sıcaklığının bugün en yüksek 18, yarın 17, 3 Aralık Pazartesi günü 16 ve 4 Aralık Salı günü de 12 derece olacağı tahmin ediliyor.
 
Vatandaşların ve yetkililerin, olası sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları istendi.
 
METEOROLOJİ'DEN UYARILAR
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), İzmir, Çanakkale ve Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay, Gömeç ve Havran ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'in batısında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 
SİS UYARISI: Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU
 
MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), Çanakkale ve Balıkesir'in Ayvalık, Edremit, Akçay, Gömeç, Burhaniye ve Havran İlçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale çevreleri başta olmak üzere bölge genelinde, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir il genelinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz'de sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak, Kastamonu, Bartın ve Karabük çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com