İstanbul'a yeni metro hattının temel atma töreni

İstanbul'a yeni metro hattının temel atma töreni
Başbakan Erdoğan (5):"11 yıldır, biz eser üretiyoruz, onlar bize taş atıyorlar. 11 yıldır biz hizmet üretiyoruz, onlar sadece hakaret ediyorlar. 11 yıldır biz Türkiye'yi büyütmek için gayret gösteriyoruz, onlar bizi de Türkiye'yi de paçasından tut

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "11 yıldır, biz eser üretiyoruz, onlar bize taş atıyorlar. 11 yıldır biz hizmet üretiyoruz, onlar sadece hakaret ediyorlar. 11 yıldır biz Türkiye'yi büyütmek için gayret gösteriyoruz, onlar bizi de Türkiye'yi de paçasından tutup aşağı çekmeye çalışıyorlar. Biz 'Türkiye' dedikçe, onlar kendi küçük dünyalarının derdine düşüyorlar" dedi.

Erdoğan, Erdoğan, Alibeyköy Meydanı'nda düzenlenen "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mecidiyeköy-Kağıthane-Alibeyköy-Mahmutbey Metro Hattının Temel Atma ve 201 Erguvan Otobüsünün Hizmete Alım Töreni"ndeki konuşmasında, 11 yıldır, gerek hükümette, gerek yerel yönetimlerde, adeta nefes almadan çalıştıklarını belirterek, "Yola çıkarken biz ne dedik ? Tıpkı Aşık Veysel gibi 'Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece' dedik. Evet gideceğiz gündüz gece. Durmadan, yorulmadan inşallah gideceğiz. Adeta canlarını dişlerine takarak gece demeden, gündüz demeden bu ülkeye hizmette, bu aziz millete hizmette, inşallah şehirlerimize hizmet üreterek bu yola devam edeceğiz. Bir tek anımız, bir tek saniyemiz boşa gitmesin diyerek, başımızı yastığa koyduğumuzda kendimizi muhasebeye çekerek, bu ülkeyi büyütmenin, bu milleti yüceltmenin mücadelesini veriyoruz" dedi.

Bu ülkenin derdiyle dertlenirken, milletin meselesini çözmenin mücadelesini verirken, maalesef 11 yıldır, başta muhalefet olmak üzere, bazı çevrelerin de kendilerine çelme takmanın mücadelesini verdiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"11 yıldır, biz eser üretiyoruz, onlar bize taş atıyorlar. 11 yıldır biz hizmet üretiyoruz, onlar sadece hakaret ediyorlar. 11 yıldır biz Türkiye'yi büyütmek için gayret gösteriyoruz, onlar bizi de Türkiye'yi de paçasından tutup aşağı çekmeye çalışıyorlar. Biz 'Türkiye' dedikçe, onlar kendi küçük dünyalarının derdine düşüyorlar. Biz 'millet' dedikçe, onlar kendi küçük zümrelerinin peşinden koşuyorlar. Biz 'mazlumlar' dedikçe, 'Ortadoğu, Balkanlar, Afrika, İslam coğrafyası, Avrupa Birliği' dedikçe, onlar Türkiye'yi içine kapatmanın, küçültmenin mücadelesi içinde bulunuyorlar. İnanın, bizi sevindiren, milleti sevindiren, ülkeyi sevindiren her ne varsa, bunları üzüyor, bunları rahatsız ediyor."

- "Partimizi kapatmaya tevessül ettiler"

Başbakan Erdoğan, dik duracaklarını ama dikleşmeyeceklerini, kendilerini bu yoldan koparmak için her yolu, her yöntemi denediklerini, kendilerini yavaşlatmak için, engellemek için, yıpratmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Partimizi kapatmaya tevessül ettiler, olmadı. Şimdi birileri çıkmış kenarlarında köşelerinde bu paralel yapının, bu paralel devletin uşaklarından biri çıkmış, 'AK Parti kapatılmalı' diyor. Önüne de bunun bir 'prof' koymuşlar. Senin aldığın ilim buysa, biz batmışız. Senin demokrasi anlayışın buysa, biz batmışız. Biz bu ülkede partilerin kapatılması noktasında karşı duran tek partiyiz. Anayasa değişikliğinde de bunun kavgasını verdik ama ne yazık ki, anayasa değişikliğinde hemen CHP de MHP de BDP de Meclis'i terk ettiler. Bu maddenin oylamasında orada bulunmadılar. Ne yazık ki, partimizin içinden de bazı ihanet edeler çıktı. Onlar da ne yazık ki, olumsuz oy kullandılar. 330'u bulamadığımız için o anayasa değişikliği reformuna o madde girmedi. Eğer girmiş olsaydı bugün partilerin kapatılması diye bir şey kalmayacaktı."

Çetelerle, darbe senaryolarıyla, provokasyonlarla, tehditlerle, cinayetlerle, yalanla, iftirayla, çamurla üzerlerine geldiklerini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz, başta Allah'a, sonra sizlere güvendik. Bu yola besmeleyle çıktık, bu yola duayla çıktık, bu yola sizinle, milletle çıktık ve milletle, sizlerle yürüyoruz. Sizin dualarınız, sizin temiz kalpleriniz, sizin samimiyetiniz, kararlılığınız, bütün oyunları bozdu, bütün tuzakları altüst etti. İşte şimdi yeni bir oyunun, yeni bir tuzağın peşindeler. Önce Gezi Parkı dediler, sokakları ateşe verdiler. Günlerce Türkiye'yi hem içeride huzursuz ettiler, hem dışarıda. Fakat siz, millet olarak geldiniz Kazlıçeşme'ye 1,5 milyon İstanbul'lu onlara gerekli dersi verdiniz. Ankara Sincan'da 750 bin Ankaralı orada toplandı, oradan gerekli dersi verdi. Şu anda da yine aynı şekilde hangi vilayete gidiyorsak, Manisa bir başka güzel ilçeleriyle, Sakarya yine bir başka güzel... Bütün bunlar gerekli cevabı veriyorlar. İnşallah şimdi bütün illeri yine dolaşmaya devam edeceğiz. Millet bu paralel yapıya, bu paralel devlete gerekli cevabı inşallah meydanlardan verecek."

- "Bizim birliğimizi, beraberliğimizi bunların bozmaya gücü yetmeyecek"

Geçen hafta Almanya'da bulunduğunu anımsatan Başbakan Erdoğan, "Berlin'deki büyükçe bir kapalı spor salonunu tıklım tıklım dolduran oradaki kardeşlerimiz Berlin'den, Almanya'dan Türkiye'ye seslendiler; biz dediler, beraberiz dediler, diriyiz dediler, hep beraber Türkiye'yiz dediler. Bizim birliğimizi, beraberliğimizi bunların bozmaya gücü yetmeyecek. Türkiye'ye, başta ekonomi olmak üzere ağır bedeller ödettiler. Orada başarı sağlayamayınca, şimdi, 17 Aralık'la birlikte yine düğmeye bastılar, yine çirkin senaryolarla üzerimize gelmeye başladılar. Türkiye ekonomisini hedef aldılar. Türkiye'nin milli kurumlarını, milli bankası Halkbank'ı, Milli İstihbarat Teşkilatı'nı hedef aldılar. Bir yıldan fazla bir süredir devam eden Çözüm Sürecini, sürecin getirdiği bahar havasını, Milli Birlik ve Kardeşlik Projemizi hedef aldılar" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, bir yılı aşkın bir zamandır artık şehit haberlerinin gelmediğini ve şimdi bunun tahrik edilmeye çalışıldığını dile getirerek, konuşmasını "Çünkü bunlar şehitlerimiz üzerinden pirim yapmaya alıştılar. İşte şimdi de rüşvet iftirası atarak, yolsuzluk iftirası atarak, her türlü yalana, iftiraya başvurarak yaptıkları internetteki düzenlemeyi bahane ederek, bir kez daha huzur, güven ortamını, demokrasiye, milli iradeye kastetmeye başladılar" şeklinde sürdürdü.

(sürecek)

Muhabir: Hatice Şenses Kurukız
Yayınlayan: M.Tevfik Erçetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com