İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

İstanbulda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Beşiktaş'ta 2 polis göstericilerin attığı taşla başından yaralanırken, Okmeydanı'nda eylemcilerin arasında kalan polis memuru linç edilmek istendi

İSTANBUL (AA) - Beşiktaş'ta 2 polis, göstericilerin attığı taşla başından yaralanırken, Okmeydanı'nda eylemcilerin arasında kalan polis memuru linç edilmek istendi. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim'e yürümek isteyen bir grup, Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda yeniden toplandı. Güvenlik güçleri de gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Göstericiler de polislere, söktükleri kaldırım taşlarını atarak karşılık verdi. Bu sırada 2 polis, göstericilerin attığı taşlarla başından yaralandı. 

Göstericiler, yaşanan arbedenin ardından ara sokaklara dağıldı. Olaylar sırasında bazı iş yerlerinin camlarının kırıldığı görüldü. 

Polis bazı göstericileri gözaltına alırken, CHP Milletvekili Mahmut Tanal da araya girerek bazı kişilerin gözaltına alınmasını engelledi. 

Polisin, barikatları kaldırmak için Beşiktaş'a getirttiği iş makinesinin camları da göstericilerin attığı taşlar nedeniyle kırıldı.

CHP Beşiktaş İlçe Binası'nın önünde toplanan kalabalığa da polis zaman zaman biber gazıyla müdahalede bulundu. 

Güven timleri de Beşiktaş'ın ara sokaklarında arama yaptı. Bir polis, sokakta gördüğü etrafı sarılı bir cismin patlayıcı olabileceğini belirterek, diğer ekiplerin bölgeden uzaklaşmasını istedi. Sokak güvenlik çemberine alındı. 

- Polis memuru linç edilmek istendi  

Okmeydanı'nda da izinsiz gösteri yapan kişilerin arasında kalan polis memuru linç edilmek istendi. 

Yere düşmesiyle çok sayıda eylemcinin darbelerine maruz kalan polis, bazı eylemcilerin araya girmesiyle kendisine saldıran grubun elinden kurtuldu. Bölgeden uzaklaşan polis memurunun kaskı ve kalkanı, eylemciler tarafından alındı. 

Okmeydanı'nda eylemcilerin attığı molotofkokteylleri nedeniyle çevredeki iş yerleri ve araçlar zarar gördü. Ara sokaklara çöp konteynerleri, büyük saksılar, koltuk ve tahta parçalarıyla barikat kuran eylemciler, buradan polise taş, bilye, demir parçaları, havai fişek ve şişe attı.

- Göstericiler köprü yolunu trafiğe kapattı 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlamak amacıyla Taksim'e yürümeleri engellenen bir grubun, Gayretepe'den E-5 karayoluna çıkarak, köprü trafiğini yaklaşık 20 dakika çift yönlü kapatması üzerine uzun araç kuyrukları oluştu.

Çevik kuvvet ekiplerinin biber gazlı müdahalesiyle eylemciler dağıldı. Trafik daha sonra normale döndü.

Ara sokaklara kaçan eylemcileri helikopterle havadan tespit eden polis, çevik kuvvet ekiplerini müdahalede bulunmaları için yönlendirdi.

Bu sırada, ara sokaklara dağılan grup, Esentepe ve Zincirlikuyu bölgesindeki bazı banka şubelerinin camlarıyla ATM'lerini kırdı, otobüs duraklarına zarar verdi.

Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi'nde bir araya gelen yaklaşık 150 kişilik grup, çöp konteynerlerini devirerek, barikat kurdu, molotofkokteylleriyle yolda ateş yaktı.

Polisin biber gazı ve tazyikli suyla müdahalesinin ardından göstericiler, Fulya yönündeki ara sokaklara dağıldı.

- Esnaf top oynadı

Halakargazi Caddesi'ndeki esnaf, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü futbol oynayarak kutladı. 

Olaylar nedeniyle trafiğe kapatılan caddeye sandalyelerden kaleler yapan esnafın bir süre futbol oynaması, renkli görüntüler oluşturdu. 

- Tarlabaşı'nda iki kişi gözaltına alındı

Tarlabaşı Caddesi'nden Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen ve "Yaşasın 1 Mayıs" yazılı pankart taşıyan 2 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com