İstanbul'da, açlık grevindeki Filistinli esirlere destek gösterisi

İstanbulda, açlık grevindeki Filistinli esirlere destek gösterisi
Fatih Camisi avlusunda toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye bir grup, İsrail hapishanelerinde açlık grevinde bulunan Filistinli esirlere destek verdi

İSTANBUL (AA) - Fatih Camisi avlusunda toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye bir grup, İsrail hapishanelerinde açlık grevinde bulunan Filistinli esirlere destek verdi.  

Cuma namazı sonrası cami avlusunda bir araya gelen gruptakiler, "Yiğit esirlerimizin yanındayız", "Esirlerimiz... Prangalarının kırılması vakti çatmıştır", "Esirlerimizin hürriyetine kavuşması bütün ümmetin şeri' görevidir" yazılı pankartlar açarak, çeşitli sloganlar attı. 

Burada açıklama yapan Medeniyet Vakfı'ndan Şerif Niziplioğlu, İsrail zindanlarında bulunan Filistinli tutukluların yanında olduklarını söyledi.

Niziplioğlu, "Filistin topraklarının işgalinin bizim topraklarımızın işgali olduğunu tüm dünyaya haykırmak istiyoruz. İsrail, bütün Müslümanların ortak malı olan bu toprakları işgal etti ve tüm dünya da buna sessiz kaldı. Ama bu gün o topraklara sahip çıkan Ahmet Yasin'in öğrencileri, dünyanın neresinde olursa olsun Mescid-i Aksa'ya, Filistin'e ve işgal edilmiş topraklara sahip çıkacaktır. Zalimler bir gün yok olup gidecektir ve onların yok oluşları yakındır. Allah'la savaşıp, o savaşı kazanan kimse olmamıştır" diye konuştu. 

Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Cüneyt Sarıyaşar da Filistin meselesine işaret ederek, "Filistin meselesi, 1948'de İslam topraklarına, insanlık coğrafyasına çöreklenen bir zulüm şebekesinin devletleşmeye çalışması ve onun karşısında haktan, adaletten ve insanlıktan yana olanların direnmesi meselesidir. Filistin meselesi, toplara tanklara direnmedir" ifadelerini kullandı. 

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Filistinli esirlerin gerekirse zindanlarda direnilebileceğini İslam ümmetine gösterdiğini vurgulayarak, "Şehitlerimizle, yaralılarımızla, esirlerimizle iftihar ediyoruz. Onlar ümmetin onuru olmuştur. Rabbim onların kıyamını mübarek kılsın" şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından bir süre slogan atan gruptakiler, olaysız bir şekilde dağıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com