İstanbul’da Alevi evlerine saldırı

İstanbul’da Alevi evlerine saldırı
Maltepe Esenkent’te ikamet eden bazı Alevi yurttaşların evleri pazar akşamı kimliği belirsiz kişiler tarafından işaretlenerek üzerine “ölüm” yazıldı. Evlerinin işaretlenmesine tepki gösteren Aleviler, önceki gün yaptıkları yürüyüşle işaretlemeleri protest

Esenkent Mahallesi’nde pazartesi sabah uykudan kalktıklarında evlerinin kapılarında ve duvarlarında çeşitli işaretler ve üzerinde “Ölüm” yazan yazıları gören Alevi yurttaşlar, şaşkına döndü.
 
Aynı mahalle içerisinde 10 evin işaretlendiğini gören yurttaşlar durumu polise bildirdi. Polisler, çevrede incemelerde bulunarak çalışma başlattı.
 
Olayın ardından Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Maltepe Şubesi üyesi bir grup, önceki gün akşam Esenkent’te bir araya gelerek duruma tepki gösterdi.
 
Üzerlerine işaret konulan evlerin önünde yürüyüş yapan grup üyeleri burada yaptıkları basın açıklamasında faillerin yakalanmasını istedi. Alevi evlerinin bilinçli olarak işaretlendiğine dikkat çekilen açıklamada, “Komşu ülkelerde bombaların patladığı bir ortamda ülkemiz iç ve dış politika alanında hızla kaosa sürükleniyor. Aleviler, Sünniler, Kürtler, Türkler ve Araplar birbirlerine düşman edilmeye çalışılıyor. Bugün de Esenkent Mahallesi’nde Alevi evlerine işaretler koyulmuş ve evlerin duvarlarına ‘Ölüm’ yazılmıştır. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin yıldönümünde karşılaşmış olduğumuz bu çirkin saldırı tesadüf değildir” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com