İstanbul'da ekmek ne kadar oldu?

İstanbul'da ekmek ne kadar oldu?
İstanbul Fırıncılar Odası’ndan yapılan açıklamaya göre İstanbul’da 250 gram ekmek fiyatı 1 liraya yükseldi.

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, Ekmek Sanayi İşverenler Sendikası’nca başlatılan ”Bayat ekmeği getir tazesini götür” kampanyasının uygulanamaz olduğunu savunarak, bu kampanyanın israfı daha da arttıracağını iddia etti.
 
Özer, düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Fırıncılar Odası olarak, 4 yılda doğalgaz, akaryakıt, un ve maya fiyatlarındaki artış nedeniyle zam yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.
 
250 gram ekmeğin fiyatını geçen yıl kasım ayında 1 liraya çıkardıklarını belirten Özer, şunları kaydetti: ”Ancak biz ikinci ayın sonuna kadar uygulamayı durdurduk. Dolayısıyla bugün itibarıyla İstanbul’da 250 gram ekmek 1 liradır. Ekmek çeşitlerinin fiyatları serbesttir. Bu konuda halkımızdan özür diliyoruz. Böyle bir zammı yapma gerekçelerimizden dolayı. Fakat bizim bu özrümüze karşı uncuların ve mayacıların da bu halktan özür dilemeleri lazım. Undaki kepek oranı artışının un fiyatlarında gerileme yapması gerekirken aksine bugün belli markaların un fiyatları 43, 45, 47’lerden 58, 60’lara kadar dayanmıştır. Artık fırıncının dayanacak gücü kalmamıştır ve ekmek fiyatını 250 gram 1 lira olarak açıklamak zorunda kaldık. Halkımızdan özür diliyoruz.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com