İstanbul'da El- Kaide Saldırısı Olabilir!

İstanbul'da El- Kaide Saldırısı Olabilir!
Suriye sınırı kevgire döndü... CHP'li Şeker, duyumlarını Sansürsüz Haber'e anlattı...

ÖZEL | SANSURSUZHABER

Niğde Ulukışla'da, El-Kaide mensubu  teröristlerce ikisi asker ve polis olmak üzere üç kişi geçen hafta öldürülmüştü. Kamuoyu Suriye sınırından girdiği tahmin edilen bu teröristlerle hesaplaşılmasını beklerken, bu kez o teröristlerin korkulu rüyası, ESAD yönetiminin uçağı TSK tarafından düşürüldü. 

PKK BEKLEMEDE, EL- KAİDE HORTLADI

Daha önce SANSÜRSÜZ HABER'E konuşan ve Suriye kaynaklı teröristlerce Türkiye'de eylem yapılabileceği duyumu aldıklarını söyleyen CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, uyarısını sürdürdü. "Niğde'de saldıranlar  İşid militanı. Irak Şam İslam Devleti militanları. Türkiye'ye eylem yapmaya geliyorlar. Biz CHP olarak bunu bir yıldır söylüyorduk. Bunların denetlenmesi gerekiyordu" diye konuştu. 

Şeker, daha önce SANSÜRSÜZ HABER'e 'provokasyona yönelik eylemler olabilir, duyumlarımız var' açıklaması yaptığını anımsattı, hala tehlikenin devam ettiğinin altını çizdi.  

"İSTANBUL'DA EYLEM OLABİLİR"

"Bundan sonraki süreçte herşey olabilir. Ülke çok gergin. Bunlar, nerede eylem yapacaklardı bilmiyoruz ama bizim duyumumuz İstanbul'da bir eylem olacağı idi. " diyen Şeker, sınırlardan geçişlerin acilen denetime alınması gerektiğini söyledi. "Yıllardır ambulanslarda, karayoluyla  silah gönderen hükümet, şimdi güçlendirdiği  terör ile uğraşıyor" dedi. 

 ARNAVUT, KOSOVALI, LİBYALI

Şeker, yeni bir saldırıya karşı uyanık olunması gerektiğini söyledi. "Suriye'de, sınırlarımız yakınında  sadece Suriyeli değil, Arnavut, Kosovalı, Libya kökenli  El- Kaide ve İşid militanları barınıyor. Tehlikeli ve her an eylem yapması muhtemel bu kişilere karşı da Türkiye'nin uyanık olması gerekiyor." ifadesini kullandı. 

"ASKERİMİZİ VURAN EL- KAİDE'YE DESTEK OLUYORLAR"
 
CHP'li Şeker, Suriye uçağının, TSK tarafından düşürülmesi konusunda da değerlendirme yaptı. Türkiye'nin angajman kurallarında yaptığı değişikliğin doğru olmadığını savunan Şeker, uçağın düşürülmesinin de askerimizi ve polisimizi şehid edenlere örtülü destek anlamına geldiğine işaret etti. 

"Orada savaş var. Suriye hükümeti, oradaki teröristlere, El- Kaide'ye karşı savaşıyor. Suriye uçaklarını vurmak, El Kaide'ye destek demektir. O adamlar Niğde'de polisimizi, askerimizi şehit etti, hala hükümet 'Esad devrilsin' diye bakıyor. " yorumu yaptı. 

"TÜRKİYE ULUSLARARASI MAHKEMELERDE YARGILANACAK "

"Bu adamlar komşumuz olursa biz rahat yaşamayız. Türkiye, El- Kaide, İşid gibi terör gruplarını desteklememeli. Uluslararası platformda da bizi zor duruma sokuyorlar." diyen Mehmet Şeker, önümüzdeki süreçte Türkiye'nin , teröre destek verdiği gerekçesiyle uluslararası mahkemelerde yargılanabileceği uyarısı da yaptı. 

Şeker, "Neymiş, Suriye uçağı, sınıra 7 km. yaklaşmış... Bize bomba mı atıyor? Siz bu uçağı vurarak El- Kaide, El - Nusra, İşid'e destek oluyorsunuz demektir. Bunun başka açıklaması yok. " diye konuştu. 

Burcu ORAL Evren | SANSURSUZHABER.COM 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com