İstanbul'da ''Geçmişten günümüze Kütahya'' sergisi

İstanbul'da ''Geçmişten günümüze Kütahya'' sergisi
Kütahya Kültür ve Sanat Derneğince (KÜSAD) İstanbul'un Üsküdar ilçesinde açılan karma sergide, kentte üretilen sanat eserleri sergileniyor.

KÜTAHYA - Kütahya Kültür ve Sanat Derneğince (KÜSAD) İstanbul'un Üsküdar ilçesinde açılan karma sergide, kentte üretilen sanat eserleri sergileniyor.
KÜSAD Başkanı Necmettin Çetintaş, yaptığı yazılı açıklamada, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın girişimiyle bu ilçede karma sergi açıldığını bildirdi.
Altunizade Kültür Merkezindeki sergide 28 ressam, 1'er fotoğraf, filografi ve sigrafitto, 4 ebru ve hat sanatçısının eserlerinin yanı sıra giyim, takı, seramik gibi el sanatlarına ait ürünlerin yer aldığını belirten Çetintaş, şunları kaydetti:
''23 Nisana kadar açık kalacak serginin İstanbullu sanatseverlerin, Kütahyalı hemşehrilerimizin uğrak yeri olacağından eminiz. 2010 Kültür Başkenti İstanbul'da Kütahya'nın tanıtımı için bu sergiyi derneğimizin üstlenmesinden mutluyuz, gururluyuz. Sergi koordinatörümüz Bayram Yıldız ve ekibi, Kerim Keçecigil, Metin Tunca'ya, katılan sanatçılarımıza, halkımızın büyük destek ve güvenine teşekkür ederiz.''
Çetintaş, ziyaretçilere helva, leblebi ve tarhana ikram edilen serginin halktan yoğun ilgi gördüğünü duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com