İstanbul'da gergin gün

İstanbul'da gergin gün
Cezaevlerindeki açlık grevleri nedeniyle İstanbul'un çeşitli noktalarında gösteri düzenledi, polis müdahale etti

Maltepe’de toplanan bir grup, cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çekmek için AKP İlçe Başkanlığı’na yürüyüş yapmak istedi. İzinsiz gösteriye izin vermeyen polis, uyarıları dikkate almayan gruba biber gazıyla müdahale etti.

Maltepe Meydanı’nda bir araya gelen yaklaşık 60 kişilik grup, cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla Maltepe AKP İlçe Başkanlığı’na yürümek istedi. Ancak polis ekipleri, yasal olmadığı gerekçesiyle grubun yürüyüşüne izin vermedi. Polis yetkilileri, grubun basın açıklamasına izin vereceklerini ancak yürüyüşe müsaade edilmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine oturma eylemi başlatan grup, polisin ‘dağılın’ uyarısı ile karşılaştı. Uyarıların dikkate alınmaması üzerine gruba müdahale edildi. Çevik Kuvvet ekipleri tarafından biber gazıyla müdahale edilen grup üyeleri ara sokaklara kaçıştı. Müdahale sırasında çevrede hareketli dakikalar yaşanırken olayın ardından bazı grup üyeleri gözaltına alındı.

Polis ekipleri, yaşanan olayın ardından çevrede alınan güvenlik önlemlerini arttırdığı gözlendi.

İSTİKLAL'DE MOLOTOFLU SALDIRI

Cezaevlerinde süren açlık grevlerini protesto etmek için İstiklal Caddesi’ne giren bir başka gruba da polis müdahale etti. Tarlabaşından gelen eylemcilere polis gazla müdahale edince, eylemciler, molotofkokteylleriyle karşılık verdi. Tünel İstikametinde kaçmaya başlayan saldırgan ile polis arasındaki kovalamaca yaşandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com